Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

32 Niedziela zwykła-ogłoszenia 2019-11-10

1. Przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Sudan Południowy-przemilczane cierpienie”. Po Mszy św. zbiórka do puszek – możliwość wsparcia chrześcijan na tym terenie.

 

2. W poniedziałek przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. wieczornej polecimy w modlitwach wspominkowych zmarłych w obronie Ojczyzny upamiętnionych na tablicach w przedsionku kościoła.

 

3. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej

 

4.We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30. O prowadzenie modlitwy prosimy członkinie róży Wiesławy Serafin z Mechowca.

 

5. We wtorek zapraszamy po Mszy św. na spotkanie członków Parafialnego Koła Caritas i kolędników misyjnych.

 

6. W czwartek nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz.17.00. Zapraszamy do udziału w

    modlitwie.

 

7. W niedzielę przeżywać będziemy III Światowy Dzień Ubogich. Po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy członków Parafialnego Koła Caritas i Szkolnego Koła Caritas na spotkanie w budynku plebani.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).