I Niedziela Adwentu-ogłodzenia 2019-12-02

Dziś rozpoczynamy Adwent. Zachęcamy do udziału w Roratach codziennie o godz. 17.00; 20 minut wcześniej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Do uczestnictwa w Roratach serdecznie zapraszamy dzieci, szczególnie przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W tym roku będzie realizowany program pt: " Różne oblicza naszej Mamy” opowiadający o różnych wizerunkach Maryi czczonych w Polsce. Dla dzieci przewidziane są specjalne plansze, obrazki oraz konkursy tematyczne z nagrodami.

We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00. O prowadzenie modlitwy prosimy członkinie róży Stanisławy Serafin z Hadykówki.

We wtorek w Mechowcu zapraszamy na godzinę 16:30 wszystkich, którzy chcieli by zaangażować się w tegoroczne kolędowanie misyjne w święto św. Szczepana.

W tym tygodniu nie będzie zebrania osób przygotowujących kolędę misyjną w Cmolasie.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży okręgu Kolbuszowa zaprasza młodzież i wszystkie chętne osoby, a szczególnie młodzież klas 8 w ramach miesięcznego spotkania formacyjnego w sobotę na uroczystą Eucharystię oraz czuwanie adwentowe zakończone indywidualnym błogosławieństwem.

W czwartek oddamy cześć Chrystusowi w tajemnicy Przemienienia podczas Nieustającej Nowenny, która rozpocznie się o godz.17.00. Zapraszamy.

W tym tygodniu naszą parafię, a w niej grzeczne dzieci odwiedzi św. Mikołaj. Spotkanie ze świętym odbędzie się w Hadykówce w środę 4 grudnia po wieczornej Mszy Świętej a w Cmolasie  i Mechowcu po wieczornej Mszy Świętej w piątek 6 grudnia. Zapraszamy wszystkich należących do grup duszpasterskich na spotkanie ze św. Mikołajem. Rodzice mogą zostawiać paczki w zakrystii przede Mszą.

W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca grudnia:

- Spowiedź Święta: Cmolas: w czwartek i w piątek od godz.16.00; Hadykówka: środa od godz. 16.00; Mechowiec: piątek od godz. 18.30. Z tej racji kancelaria parafialna we czwartek i piątek przed Mszą św. nieczynna.

- W piątek w trakcie spowiedzi w Cmolasie od godz. 16.00 możliwość Adoracji.

- Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. Chorych z Zakościela  i Dąbrówki od 13.30. W Mechowcu od godz. 10.00.

- Komunia Święta w Hadykówce w piątek o godz. 16.00.

W niedzielę 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Dzień patronalny Ruchu Światło Życie - Oazy. Po Mszy o godz. 11.00 można będzie zostać na modlitwę w ramach tzw. „godziny łaski”.

Na Mszy Św. o 9.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają medaliki. Zapraszamy wraz rodzicami.

O godzinie 11:00 zapraszamy kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami. Po odpowiednim przygotowaniu szóstka chłopców zostanie włączona do grupy ministrantów naszej parafii.

W przyszłą niedzielę wznawiamy prace chóru parafialnego. Próba po Mszy Św. o godz. 9.00. Zapraszamy dotychczasowe osoby oraz nowe chcące włączyć się w to dzieło.

Dziękujemy za troskę o groby i porządek na cmentarzu, prosimy o uporządkowanie grobów najbliższych w Cmolasie i Mechowcu z chryzantem i składać je do środy przy kontenerach. Generujemy coraz więcej odpadów, dzięki odpowiedzialnej ich segregacji obniżamy koszty. Zapłaciliśmy za ich dowóz w miesiącu pażdzierniku 9.720,00 zł.

W przyszłą niedzielę składka zostanie ofiarowana na wsparcie budowy kościoła bł. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie, którego budowniczym jest nasz rodak ks.dr Robert Mokrzycki.

Tajemnice Radosne

• Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie