Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

IV Niedziela Adwentu-ogłoszenia 2019-12-22

1. W poniedziałek zbiórka ministrantów i lektorów w Mechowcu o godz. 13.30. Po Mszy św. spotkanie dla osób przygotowujących kolędę misyjną.

 

2. We wtorek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Rano od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Zasiadając do wigilijnego stołu zadbajmy o religijny charakter tego świętego czasu.

 

3. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką w Cmolasie, Hadykówce  i Mechowcu o godz. 24.00. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

 

4. 26 grudnia w Święto św. Szczepana, porządek Mszy św. niedzielny. Na sumie poświęcenie owsa. Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 16.30. W tym dniu zostaną rozesłani kolędnicy misyjni, którzy będą kwestować na rzecz misji.  Grupy kolędnicze prosimy o przybycie w strojach na Mszę Świętą o godz. 9.00w Cmolasie i o 9.15 w Mechowcu, na których otrzymają okolicznościowe błogosławieństwo. Prosimy w tym dniu uwiązać psy tak, aby dzieci mogły bezpiecznie przejść do naszych domów.

 

5. Młodzież z KSM zaprasza wszystkich kapłanów, parafian i gości na przygotowane przez nich misterium bożonarodzeniowe (jasełka) 26.12 w drugi dzień Świąt na salę pod ołtarzem polowym. Jasełka będą po Mszach o 7.00, 9.00 i 11.00. Zachęcamy do wsparcia młodzieży dobrowolną ofiarą.

 

6. W piątek święto św. Jana Apostoła. Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy w modlitwie o osobie i posłudze naszego pasterza. Na wieczornej Mszy św. poświęcenie wina.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).