IV Niedziela Adwentu-ogłoszenia 2019-12-22

1. W poniedziałek zbiórka ministrantów i lektorów w Mechowcu o godz. 13.30. Po Mszy św. spotkanie dla osób przygotowujących kolędę misyjną.

2. We wtorek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Rano od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Zasiadając do wigilijnego stołu zadbajmy o religijny charakter tego świętego czasu.

3. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką w Cmolasie, Hadykówce  i Mechowcu o godz. 24.00. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

4. 26 grudnia w Święto św. Szczepana, porządek Mszy św. niedzielny. Na sumie poświęcenie owsa. Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 16.30. W tym dniu zostaną rozesłani kolędnicy misyjni, którzy będą kwestować na rzecz misji.  Grupy kolędnicze prosimy o przybycie w strojach na Mszę Świętą o godz. 9.00w Cmolasie i o 9.15 w Mechowcu, na których otrzymają okolicznościowe błogosławieństwo. Prosimy w tym dniu uwiązać psy tak, aby dzieci mogły bezpiecznie przejść do naszych domów.

5. Młodzież z KSM zaprasza wszystkich kapłanów, parafian i gości na przygotowane przez nich misterium bożonarodzeniowe (jasełka) 26.12 w drugi dzień Świąt na salę pod ołtarzem polowym. Jasełka będą po Mszach o 7.00, 9.00 i 11.00. Zachęcamy do wsparcia młodzieży dobrowolną ofiarą.

6. W piątek święto św. Jana Apostoła. Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy w modlitwie o osobie i posłudze naszego pasterza. Na wieczornej Mszy św. poświęcenie wina.