Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

4. Niedziela Wielkiego Postu-ogłoszenia 2020-03-21

1.Msza Święta o godz. 11.00 wraz z Drogą Krzyżową, z naszego sanktuarium oraz  Gorzkie Żale z kazaniem  pasyjnym o godz. 16.00, będą transmitowane poprzez radio Cmolas. Zachęcamy do korzystania z nabożeństw poprzez radio, telewizję lub Internet. Na facebooku na profilu Młodzi w Cmolasie – i da się inaczej, jest transmisja modlitwy różańcowej o godz. 20.30, z naszego kościoła parafialnego, a w piątek także Drogi Krzyżowej o godz. 20.00

 

2. We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00. O prowadzenie modlitwy prosimy członkinie apostolatu „Margaretka”.

 

3. W środę 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy Dzień Świętości Życia. Jest to dzień szczególnej modlitwy o szacunek dla życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. W tym dniu również zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, karteczkiz modlitwą i deklaracją znajdują się na stoliku z gazetami.

 

4. W czwartek nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz.17.00.

 

5. W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że:

- Nie będzie w tym roku rekolekcji szkolnych.

 - Nie będzie również rekolekcji parafialnych dlatego zachęcamy do udziału w  „Rekolekcjach z  dominikaninem Jackiem Salijem". Nauki będą emitowane v TVP 3 w paśmie ogólnopolskim o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br.(środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasne j Góry.

- Nie będzie spowiedzi organizowanej przed Świętami Wielkanocnymi, dlatego prosimy, aby     zatroszczyć się wcześniej o stan łaski uświęcającej, i skorzystać z sakramentu pokuty. W tym tygodniu spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

 

6. Kancelaria w tym czasie czynna tylko po Mszy Świętej, prosimy aby przychodzić tylko w ważnych i pilnych sprawach, inne odłożyć na późniejszy termin.Do dyspozycji są poświęcone świece – paschałki i baranki wielkanocne, znajdują się na bocznych ołtarzach

 

7. Tradycją lat ubiegłych w przyszłą niedzielę podczas Gorzkich Żali będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu.

 

8. W związku z ogólną sytuacją informujemy, że pomoc dotkniętym pożarem domu Państwa Elżbiety i Marka Snopków w Mechowcu w postaci zbiórki do puszek będzie w późniejszym terminie. Gdyby ktoś chciał tej pomocy udzielić teraz można to uczynić na konto: 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

 

9. Zakład usług kominiarskich informuje, że w dniach 23 marca do 27 marca 2020r. w Cmolasie będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe zgodnie z rozporządzeniem MSWiA.

 

10. Informacja służb medycznych: Wszyscy, którzy zgłaszają się do szpitala lub w inny sposób korzystają z pomocy medycznej nie powinni zatajać swojego pobytu za granicą lub pobytu w kwarantannie. Zatajanie tych informacji stanowi wielkie zagrożenie dla funkcjonowania placówek medycznych. Jeśli ten proceder nie zostanie zaniechany to wkrótce zabraknie personelu zdolnego do świadczenia pracy, bo wszyscy znajdą się w przymusowej kwarantannie. Wszystkich korzystających z pomocy lekarza, pielęgniarki lub ratowników medycznych prosimy: mówcie od razu prawdę o swojej sytuacji!

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

  • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  • Nawiedzenie świętej Elżbiety
  • Narodzenie Pana Jezusa
  • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
  • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).