Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

12 Niedziela zwykła-ogłoszenia duszpasterskie 2020-06-22

1. W poniedziałek na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z ojcami. Młodzież otrzyma tekst modlitwy Ojcze. Proszę przynieść indeksy oraz świadectwa z wcześniejszych klas jeśli nie zostały wpisane oceny do indeksu.

 

2. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy prosimy członkinie róży Wiesławy Bomba.

 

3.W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego: Msze Święte: Cmolas godz. 8.00, Hadykówka i Mechowiec o godz. 9.00. Dowóz dzieci do kościoła jest po stronie rodziców, szkoła nie organizuje dowozów. Przedszkole w Mechowcu zaprasza rodziców i dzieci na Mszę Świętą we wtorek o godz. 18.30, połączonej z zakończeniem roku szkolnego i katechetycznego.

 

4. W niedzielę zapraszamy na uroczystości odpustowe w Hadykówce. Uroczysta Msza św. w kaplicy będzie o godz. 11.00.

 

5. Akcja Katolicka w Cmolasie informuje, że w dniu 26 czerwca 2020r. tj. piątek od godz. 8.00 do 16.00 będzie wydawana żywność dla osób, które otrzymały skierowanie z GOPS-u oraz zakwalifikowały się do pomocy żywnościowej. Ze względu na okres epidemiczny, prosimy o przestrzeganie szczególnych zasad sanitarnych przy odbiorze żywności, obowiązkowe maseczki, rękawiczki oraz dystans społeczny.

 

6. Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje zbiórkę makulatury na studnie w Afryce, kontener znajduje się na parkingu koło kościoła.

 

7. W związku ze zbliżającymi się wakacjami i okresem odwiedzin grobów naszych bliskich przez rodaków, prosimy aby zadbać o estetykę naszego cmentarza, poprzez wykoszenie traw wokół grobów. Trawę prosimy złożyć w miejscu wyznaczonym przez administrację cmentarza.

 

8. Zachęcamy do wysłuchania dziś wieczorem (21 czerwca) o godz. 20.00 Międzynarodowego Koncertu z okazji 100-ecia urodzin św. Jana Pawła II, na str. www.jp2concert.com.

 

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).