Biskup Rzeszowski kieruje zaproszenie do duchowego uczestnictwa w 43. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. 2020-07-13

Rzeszów, 3 lipca 2020 r.

Drodzy Diecezjanie!
Umiłowani Bracia i Siostry!

Lipiec i sierpień to miesiące wakacji, wypoczynku i urlopów. W naszej polskiej tradycji to także czas pielgrzymek. Tegoroczna, 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, z powodu stanu epidemii będzie miała nietypowy charakter. Fizycznie na Jasną Górę pójdzie tylko kilkudziesięciu księży, którzy codziennie będą się wymieniać na zasadzie sztafety, niosąc w ciszy intencje nas wszystkich. Wszystkich pozostałych zachęcam do duchowego pielgrzymowania.
Centralnym miejscem duchowego pielgrzymowania będzie Bazylika Ojców Bernardynów w Rzeszowie, gdzie codziennie będzie się modlić podczas Eucharystii inna grupa pielgrzymkowa. Będziemy się gromadzić również w kościele św. Krzyża w Rzeszowie na modlitwie różańcowej i na Apelu Jasnogórskim oraz w kościołach stacyjnych, w których będą się spotykać pielgrzymi z grup pielgrzymkowych. Zarówno nabożeństwa jak i specjalne audycje będą transmitowane przez Katolickie Radio „Via”.
W tym roku pójdziemy na Jasną Górę z hasłem „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania”. Hasło nawiązuje do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce skupionego na Eucharystii. Zachęcam wszystkich diecezjan do zwrócenia uwagi na przeżywanie przez Was niedzieli i samej Mszy św. W szkole Matki Bożej możemy się uczyć służby Panu Bogu, słuchania słowa Bożego i życia nim na co dzień. Proszę także o modlitwę w intencjach, które towarzyszą pielgrzymom od ponad czterdziestu lat: za Kościół, Ojca Świętego i Ojczyznę.
Wszystkim życzę udanych i bezpiecznych wakacji i urlopów. W związku ze stanem epidemii i ciągle obecnym ryzykiem zakażenia proszę o troskę o życie i zdrowie swoje i innych m.in. przez przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych.
Z serca Wam błogosławię!