21 Niedziela zwykła- ogłoszenia 2020-08-22

1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej ks. mgr Józefa Trelę, który decyzją ks. bp Ordynariusza obejmuje posługę w naszej parafii. Polecamy go w modlitwie wypraszając dary Ducha Świętego w posłudze kapłańskiej.

2. W przyszłą niedzielę w katedrze rzeszowskiej dziękczynienia za tegoroczne zbiory i dziękczynienie za pracę rolników

3. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz.18.00. Zapraszamy do udziału w modlitwie.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

• W sobotę Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • W czwartek wsp. św. Moniki
  • W poniedziałek wsp. Św. Bartłomieja Apostoła
  • W środę Uroczystość NMP Częstochowskiej
  • W piątek wsp. św. Augustyna

4. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej wraz z księdzem biskupem Janem Wątrobą zaprasza na Diecezjalny Dzień Młodzieży. Odbędzie się on 5 września 2020 roku. Wydarzenie będzie przebiegało zgodnie z przepisami sanitarnymi. Pomimo pandemii i ograniczonej możliwości spotkań wakacyjnych we wspólnotach zachęcamy, by młodzież wzięła udział w tym wydarzeniu.

5.Dzisiaj odbędą się obchody 15 rocznicy beatyfikacji ks. Władysława Findysza w Nowym Żmigrodzie. O godz. 10.15 Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, arcybiskup Edward Nowak oraz Biskup Senior Kazimierz Górny dokonają poświęcenia Krzyża Pamięci Bł. Władysława Findysza umiejscowionego na działce przeznaczonej pod Dzieło Miłosierdzia jego imienia. O godz. 11 w kościele parafialnym zostanie odprawiona dziękczynna Eucharystia.

6. Składka z 15 sierpnia wyniosła: Cmolas 3619,24 zł

Hadykówka: 399,00zł, Mechowiec: 641,00 zł, 12€

Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła: Cmolas: 5264,50 zł, 10£;

Hadykówka: 508,00zł, Mechowiec: 616,00 zł, 10€

Dar na kościół: 50$ anonimowy darczyńca

Do puszki na pomoc w wyniku eksplozji w Libanie zebrano 1886,40 zł

Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać".

7. Liturgia, jest bogata w znaki, symbole, a teksty liturgiczne zawierają teologię tych obrzędów. Dlatego też w naszym kościele – parafii, przeżywamy dziś wprowadzenia nowego proboszcza. Ten dzień ma tak szczególny wymiar dzięki znakom kluczy, wyznaniu wiary, przysiędze wierności i przyjęciu księgi ochrzczonych, stuły oraz Ewangeliarza, podczas którego wierni mają sposobność do zapoznania się z liturgią objęcia Urzędu proboszcza jako tego, który został posłany przez Boga, a wola ta wyraziła się przez Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątrobę. ,,Z wiarą i ufnością, podejmuję to zadanie polecając wszystkich Parafian i prosząc o modlitwę by dobrze realizować wyznaczone dzieło"- ks. Marek Kędzior.

Tajemnice Bolesne

• Modlitwa Jezusa w Ogrójcu