22 Niedziela zwykła- ogłoszenia duszpasterskie 2020-08-29

1. Dzisiaj w katedrze rzeszowskiej dziękczynienia za tegoroczne zbiory i dziękczynienie za pracę rolników.

2.Informujemy, że od poniedziałku w kancelarii parafialnej przyjmować będziemy zainteresowanych codziennie z wyjątkiem czwartku, Pierwszego Piątku i uroczystości, w godzinach od 17:00 – 18:00 , po zmianie czasu od 15:30 – 16:30, narzeczonych prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia daty spisania protokołu przedślubnego.

3. We wtorek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny 2020/2021.

W poniedziałek od godz. 17:00 możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży.

Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego: 8:00 Cmolas; 9:00 Hadykówka; 9:00 Mechowiec

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. prof. Jana Czekanowskiego informuje, że w czasie dowozu młodzieży do szkoły obowiązkowe są maseczki. Dowóz na rozpoczęcie roku przedstawia się następująco:

• Ujęcie Wody z nr. 40, z Spalenisko i Pańskie Pola nr. 125 i 174, Domu Kultury – dowóz z przystanku początkowego UJĘCIE WODY – godz. 7:15
  • Świerczów – parking Nadleśnictwo i Cmolas -Dąbrówka – godz. 7:40
  • Pateraki – Ostrowy Baranowskie k/kościoła – Ostrowy Baranowskie k/Pana Zięby – Ostrowy Baranowskie (nr 137a) – Ostrowy Baranowskie Chlistawy – Ostrowy Baranowskie krzyżówka – Jagodnik k/Pana Warzochy – Jagodnik k/ Pana Kotuli – Jagodnik górka k/Pana Gula – Cmolas SUR – godz. 6:55

4. Wraz z rozpoczęciem września wracają Msze św. we wtorki w Mechowcu i w środy w Hadykówce.

Od wtorku rozpoczynamy Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. O prowadzenie modlitwy prosimy członkinie Róży Duracz Emilia.

5. W niedzielę 20 wrześnie o godz. 11:00 uczniowie wraz z rodzicami klas V SP będą przeżywać rocznicę pierwszej Komunii świętej. Prosimy rodziców o zaangażowanie się w przygotowanie tej uroczystości.

6. W czwartek nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz.18:00. Zapraszamy do udziału w modlitwie.

W tym dniu na stadionie w Kolbuszowej o godz. 18:00 Festiwal Psalmów Dawidowych.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. Cmolas: wtorek, środa, godzina 18:00 natomiast w czwartek i piątek od 17:00; Hadykówka: środa od 18:00; Mechowiec: piątek od 19:15.

Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w piątek: Cmolas i Hadykówka od godz. 8:00, w Mechowcu od 8:00

Komunia Święta w Hadykówce w piątek o godz. 17:00 .

W sobotę dodatkowa Msza św. w zabytkowym kościele o godz. 11:00. Natomiast na godz. 17:00 zapraszamy szczególnie wszystkich członków Róż różańcowych na wspólną modlitwę, którą rozpoczniemy Nabożeństwo Pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła Matka Boża w Fatimie. Na zakończenie liturgii zmiana tajemnic różańcowych. Nie będzie już zmiany tajemnic w niedzielę w Cmolasie.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

• W czwartek wsp. św. Grzegorza Wlk.
  • W piątek wotywa do Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • W sobotę wotywa o Niepokalanym Sercu Mary

8. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży wraz z księdzem biskupem Janem Wątrobą zaprasza na Dzień Młodzieży. Odbędzie się on 5 września 2020 roku. Wydarzenie będzie przebiegało zgodnie z przepisami sanitarnymi. Pomimo pandemii i ograniczonej możliwości spotkań wakacyjnych we wspólnotach zachęcamy, by młodzież wzięła udział w tym wydarzeniu.

9. Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła:

Cmolas: 4338,52 zł; Hadykówka: 429,00zł, Mechowiec: 680,50 zł,

Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać.

Tajemnice Bolesne

• Modlitwa Jezusa w Ogrójcu