Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

23 Niedziela zwykła- ogłoszenia parafialne 2020-09-05

 1. Dzisiaj na Jasnej Górze ogólnopolskie dziękczynienie za tegoroczne plony, zbiory i za pracę rolników.

 

 1. Składka z dzisiejszej niedzieli, przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

 

 1. Przypominamy, że w kancelarii parafialnej przyjmować będziemy zainteresowanych codziennie z wyjątkiem czwartku, Pierwszego Piątku i uroczystości, w godzinach od 17:00 – 18:00 , po zmianie czasu od 15:30 – 16:30, narzeczonych prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia daty spisania protokołu przedślubnego.

 

 1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 17:30, o prowadzenie adoracji prosimy członkinie róży Haliny Ślęzak. Adoracje zakończymy nabożeństwem do św. Józefa, z racji drugiego wtorku miesiąca. W tym dniu po Mszy świętej wieczornej spotkanie dzieci z klas piątych ze Szkół Podstawowych w Cmolasie, Hadykówce i Mechowcu w związku z rocznicą I Komunii świętej. Prosimy rodziców o zaangażowanie się w przygotowanie tej uroczystości.

 

 1. W piątek 18 września we wspomnienie św. Stanisława Kostki - patrona młodzieży zapraszamy, dzieci i młodzież naszej parafii, a szczególnie wszystkich członków parafialnych grup młodzieżowych, klasy VII i VIII przygotowujące się do bierzmowania na parafialną adorację „Godzina dla Jezusa”. Modlić będziemy się za młodzież oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

 

 1. W czwartek nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz.18:00. Zapraszamy do udziału w modlitwie.

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 • We wtorek Święto Narodzenia NMP (poświęcenie ziarna na zasiewy),
 • W sobotę Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 z racji nabożeństwa do Matki Bożej Fatimskiej Msza św. połączona z procesją różańcową. Prosimy przygotować ołtarze w stałych miejscach. Zapraszamy do udziału.

 

 1. Wznawiamy działalność formacyjną w poszczególnych grupach młodzieżowych:
 • w poniedziałek o godz. 17:30 do kościoła zapraszamy chłopców, zwłaszcza z klas IV, na spotkanie połączone z zapisami na ministranta Liturgicznej Służby Ołtarza.
 • w tym dniu po Mszy św. spotkanie grupy biblijnej

 

 • we wtorek w Mechowcu o godz. 17:30 spotkanie scholi a po Mszy św. zapraszamy ministrantów i lektorów

 

 • w środę na godzinę 17:30 zapraszamy dziewczęta należące do DSM na rozpoczęcie spotkań formacyjnych. Serdecznie zapraszamy nowe dziewczęta szczególnie z klasy IV. Spotkanie odbędzie się w kościele.

 

 • w środę o godz. 17.45 w kaplicy w Hadykówce zbiórka organizacyjna dla ministrantów, a po Mszy św. spotkanie dla członków Koła misyjnego.

 

 • w czwartek o godz. 17:00 zbiórka organizacyjna wszystkich ministrantów, lektorów i animatorów. Obecność obowiązkowa.

 

 • w piątek na Mszę św. wieczorną zapraszamy członków Oazy i KSM-u. Po Mszy Św. odbędzie się spotkanie formacyjne w stałych miejscach. Zapraszamy do Oazy nowe osoby od klasy IV-VIII a do KSM-u od klasy VII szkoły podstawowej.

 

 • w niedziele (20 września) po Mszy Świętej o godzinie 9:00 odbędzie się na plebani spotkanie z rodzicami dzieci z klas III szkół podstawowych Cmolasie, Hadykówce i Mechowcu,  które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

 

 1. W związku z trwającym w Kościele w Polsce rokiem duszpasterskim poświęconym Eucharystii zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn do włączenia się w posługę przy ołtarzu. Zapraszamy szczególnie tych, którzy w przeszłości pełnili posługę ministranta, lektora lub animatora. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek o godz. 20:00 w kościele.

 

 1. Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła:

Cmolas: 4350,40 zł, 9€, 5$ ; Hadykówka: 434,00 zł, Mechowiec: 575,50 zł, 2€,

Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).