Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

24 Niedziela zwykła- ogłoszenia parafialne 2020-09-12

Dzisiaj rozpoczynamy X Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego który zakończy się 19 września. Jego hasłem jest: „Budujmy więzi”. „Kerygmat – przepowiadanie - powinien skupić się na Panu Jezusie jako kochającym bracie, przyjacielu, który pomaga jak najlepiej przeżywać relacje…”

Składając ofiary do puszek możemy w dniu dzisiejszym wesprzeć dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej.

 

W poniedziałek po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

 

We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 17:30, o prowadzenie adoracji prosimy członków róży Krzysztofa Sochackiego.

 

W tym dniu po Mszy świętej wieczornej spotkanie dzieci z klas piątych ze Szkół Podstawowych w Cmolasie, Hadykówce i Mechowcu w związku z rocznicą I Komunii świętej. Prosimy rodziców o zaangażowanie się w przygotowanie tej uroczystości.

 

Czwartek nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz.18:00. Zapraszamy do udziału w modlitwie.

 

W piątek 18 września w Święto św. Stanisława Kostki - patrona młodzieży zapraszamy, dzieci i młodzież naszej parafii, a szczególnie wszystkich członków parafialnych grup młodzieżowych, klasy VII i VIII przygotowujące się do bierzmowania na parafialną adorację „Godzina dla Jezusa”. Rozpoczęcie o godz. 18:30 uroczystą Mszą Świętą. Modlić będziemy się za młodzież oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

 

W tym dniu będzie spotkanie dla dzieci z klas VIII i ich rodziców, w związku z przygotowaniem do sakramentu Bierzmowania.

 

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  • W poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  • We wtorek NMP Bolesnej,
  • W środę wsp. św. męczenników Korneliusza i Cypriana
  • W piątek Święto św. Stanisława Kostki,

 

W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na Katolickie Radio Via.

 

Także w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9:00, w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej (Cmolas, Hadykówka, Mechowiec).

 

Od 9 do 30 września 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19.

 

Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła:

Cmolas: 4026 zł, 4 €, ; Hadykówka: 572,00 zł, Mechowiec: 657,50 zł, 5 $,

Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).