2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim 2021-01-02

1. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego (potocznie nazywaną Trzech Króli) porządek mszy świętych niedzielny. Dzień ten obchodzony jest jako misyjny dzień dzieci, składka przeznaczona na misje. W tym dniu przypada 36 rocznica konsekracji ks. bp. Kazimierza Górnego i 33 rocznica konsekracji ks. bp. Edwarda Białogłowskiego. Z tej racji w dniu 6 stycznia 2021 r. o godz. 12 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana będzie sprawowana w katedrze rzeszowskiej Msza Święta w ich intencji. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w intencji naszych drogich Księży Biskupów. Msza święta będzie transmitowana przez katolickie radio „Via”.

1. W Uroczystość Objawienia Pańskiego poświęcenie kredy i kadzidła, które po Mszy św. będzie można nabyć u Liturgicznej Służby Ołtarza (przed wyjściem z kościoła). Dobrowolna ofiara złożona z tej okazji będzie wsparciem w ramach kolędy.

1. We wtorek adoracja od godz. 16:00 o prowadzenie adoracji prosimy członkinie róży Urszuli Wit.

1. We wtorek w Mechowcu, nie będzie Mszy Świętej.

1. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz.17:00, w sposób szczególny do modlitwy zapraszamy uczniów klas VII i VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. A zarazem dzień modlitw o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii.

1. Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego w tym dniu poświęcenie wody. Chrzest to sakrament, który wszystko rozpoczyna w naszym życiu duchowym, przywołajmy słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w Wadowickim kościele z obrazem klęczącego papieża przy chrzcielnicy : „Tutaj wszystko się zaczęło”. Ojcowie Kościoła wołali poznaj swoją godność chrześcijaninie, z tej godności wynikać ma całe życie bo zostaliśmy zanurzeni w Bogu Trójcy, Stworzycielu, Zbawicielu, Uświęciciela.

1. Bóg zapłać, za złożone ofiary.

Chrystus został ogłoszony narodom,

znalazł wiarę w świecie, Jemu chwała na wieki.

Konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003

Adnotacja przy przelewie: cele kultu religijnego

„Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem”.