4 Niedziela zwykła- ogłoszenia parafialne 2021-01-30

1. W poniedziałek zakończenie nabożeństw kolędowych, wszystkim którzy odpowiedzieli na zaproszenie składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać również za ofiary złożone z tej okazji. W tym dniu zapraszamy mieszkańców Cmolas: od torów (nr. 204)- do drogi 9’ 235 C + numery 176-197 (1 luty 17:00).

1. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego Msze święte w Cmolasie o godz. 6:30; 9:00 i 17:00,w Hadykówce o  9:00 a w Mechowcu o 18:30 – podczas każdej Mszy Świętej poświęcamy gromnice, które prosimy przynieść ze sobą. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego – w sposób szczególny modlić będziemy się za Siostry posługujące w naszej parafii; Siostry rodaczki oraz ojca rodaka Józefa Czachora. Składka z tego dnia przeznaczona jest na zakonny kontemplacyjne w naszej diecezji (ss. Wizytki i ss. Karmelitanki).

1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 dziękujemy Siostrom Służebniczkom za posługę w naszej parafii, oraz za przygotowanie tej adoracji.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z tej racji:

Codziennie przed poranną i wieczorną Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi;

✓ W Czwartek do sakramentu pokuty od godz. 16:00 i na Nowennę do PJP zapraszamy młodzież

przygotowującą się do Bierzmowania (kl. 7 i 8);

✓ W Piątek spowiedź od godziny 6:00 i 16:00, od godz. 8:00 odwiedzimy chorych Cmolas i Mechowiec, zaś

od godz. 9:00 Hadykówka;

✓ W sobotę w zabytkowym kościele o 10:30 różaniec, Msza Święta o godz. 11:00. O godz. 16:00 wystawienie

Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszo-sobotnie oraz zmiana tajemnic różańcowych, w niedzielę będzie zmiana tajemnic w kaplicach dojazdowych;

✓ Spowiedź w Hadykówce w środę od godz. 16:30, a Komunia Święta w piątek o godz. 16:00;

✓ W Mechowcu spowiedź we wtorek przed Mszą Świętą i w piątek o godz. 18:00.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

• W środę wspomnienie św. Błażeja biskupa męczennika – poświęcenie jabłek i świec – patron w chorobach gardła;
  • W piątek wspomnienie św. Agaty dziewicy męczennicy – poświęcenie chleba;
  • W sobotę wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy męczenników.

1. Bóg zapłać, za złożone ofiary.

1. W najnowszym numerze gazetki „W Blasku Przemienienia” lekturze Czytelników polecamy:

• artykuły wspomnieniowe o zmarłych w ostatnim czasie kapłanach rodakach: śp. ojcu Pacyfiku Czachorze i śp. Księdzu Tomaszu Blicharzu,
  • wywiady z ks. Proboszczem Markiem Kędziorem i ks. Józefem Trelą, czyli nowymi kapłanami posługującym w naszej parafii,
  • artykuł o dzwonie budzącym sumienia,
  • odpowiedź na pytanie, kim jest Tutivillus, gdzie go można ujrzeć oraz dlaczego i w jaki sposób należy się przed nim strzec.

Informujemy, że koszt wydruku jednego egzemplarza gazetki wynosi 4 zł.

Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie.

Konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003