5 Niedziela zwykła- ogłoszenia parafialne 2021-02-06

1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa Utajonego w Najświętszym Sakramencie dlatego po Mszy Świętej wspólna adoracja. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na cele diecezjalne.

1. W czwartek, 11 lutego br., w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes obchodzić będziemy 29. Światowy Dzień Chorego. Papież Franciszek hasłem tego dnia uczynił słowa: „Jeden jest wasz Nauczyciel a wy wszyscy braćmi jesteście (Mt 23, 8). Relacja zaufania u podstaw opieki nad chorymi”.

Punktem centralnym obchodów tego Dnia będzie Msza Święta w intencji ludzi chorych, ich opiekunów oraz całego personelu medycznego, która zostanie odprawiona w rzeszowskiej bazylice OO. Bernardynów o godz. 9:00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Ordynariusz. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Katolickie Radio „Via” oraz Radio Rzeszów.

1. W czwartek 11 lutego Msza Święta z namaszczeniem w DPSie. W piątek o godzinie 11:00 Msza Święta za chorych i cierpiących pod przewodnictwem ks. bp. Kazimierza Górnego połączona z błogosłąwieństwem lurdzkim i namaszczeniem chorych. Prosimy pomóc i umożliwić chorym i starszym dotarcie do kościoła i skorzystanie z sakramentów. Od godz. 10:00 będzie możliwość spowiedzi. Gdyby ktoś z chorych leżących w domach, a których nie odwiedzamy na pierwsze piątki chciał skorzystać z sakramentu spowiedzi i namaszczenia chorych prosimy kontaktować się bezpośrednio z kapłanem.

1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 o prowadzenie modlitwy prosimy członkinie róży Kazimiery Zagroba. Adorację zakończymy modlitwą do św. Józefa z racji drugiego wtorku miesiąca. Z racji roku św. Józefa za tę modlitwę możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

1. W Czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17:00 do modlitwy w sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

• W środę wspomnienie św. Scholastyki dziewicy;
  • W czwartek wspomnienie NMP z Lourdes – Dzień Chorego.

1. Bóg zapłać, za złożone ofiary.

1. Informujemy, że ks. Paweł Romanowski zgodnie z ustaleniem z rodziną będzie odprawiał Msze Święte gregoriańskie utworzone z Mszy pogrzebowych za zmarłą Józefę Wilk, w kościele bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie.

1. Katecheza przedmałżeńska w naszej parafii będzie miała miejsce w okresie Wielkiego Postu w soboty, poszczególne spotkania będą się odbywać w zależności od liczby uczestników w kościele bądź w salce po prawej stronie ołtarza polowego. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa.

Jezus wziął na siebie nasze słabości
i dźwigał nasze choroby.

Konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001