2 Niedziela Wielkiego Postu- ogłoszenia parafialne 2021-02-27

1. Dziś kończymy nasze rekolekcje wielkopostne, serdeczne Bóg zapłać, za ich prowadzenie, składamy ks. prof. dr hab. Dariuszowi Dziadoszowi. Życzmy Ci księże Dariuszu, obfitości łask, radości z podjętej służby Bogu i ludziom i wszelkiego błogosławieństwa Trójjedynego Boga, i opieki Matki Najświętszej. Każdy kto wysłuchał przynajmniej 3 nauk może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

1. Dzisiaj również obchodzimy Niedzielę „Ad Gentes” pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”. Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Z tej racji zbiórka do puszek.

1. Popołudniu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali w Mechowcu o godz. 14:30 i w Cmolasie o godz. 16:00, niech nasze trwanie przy Chrystusie i z Chrystusem będzie świadectwem naszego duchowego pragnienia kroczenia z Tym który jest Drogą Prawdą i Życiem.

1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 o prowadzenie modlitwy członkinie róży Haliny Salwik.

1. W Czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17:00 zapraszamy do modlitwy w sposób szczególny młodzież z klas VII i VIII. W tym dniu przypada święto św. Kazimierza Królewicza i dzień imienin ks. bp. Kazimierza Górnego, w jego intencji będziemy modlić się podczas nowenny.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

• ze względu odbytą spowiedź rekolekcyjną nie będzie specjalnych godzin spowiedzi, jednak jak zawsze spowiadamy codziennie przed poranną i wieczorną Mszą św. (dotyczy również dojazdów).

• W piątek od godz. 8:00 odwiedzimy chorych w Cmolasie i Mechowcu zaś od 9:00 w Hadykówce. Droga krzyżowa: o godz. 16:00 dla dzieci; 17:00 ogólna oraz o 20:00 dla młodzieży i pracujących, oraz w Hadykówce komunia św. o godz. 16:00 a po niej droga krzyżowa, w Mechowcu droga krzyżowa o godz. 18:00, a po niej Msza św.

• W pierwszą sobotę w zabytkowym kościele różaniec o godz. 10:30 zaś o 11:00 Msza św. O godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo fatimskie ze zmianą tajemnic różańcowych.

1. W najbliższą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9:00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomujnych.

1. Bóg zapłać, za złożone ofiary.

Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca:

«To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie».

bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003