4 Niedziela Wielkiego Postu- ogłoszenia parafialne 2021-03-13

1. Bóg posłał swego Syna, aby świat został zbawiony, to przesłanie mówi, że Bóg pragnie naszego szczęścia doczesnego i wiecznego. Jednocząc się z Bogiem zapraszamy popołudniu na nabożeństwo Gorzkich Żali w Mechowcu o godz. 14:30 i w Cmolasie o godz. 16:00, niech nasze trwanie przy Chrystusie, i z Chrystusem, będzie świadectwem naszego duchowego pragnienia, kroczenia z Tym, który jest Drogą Prawdą i Życiem. – naszym Jedynym Zbawicielem.

1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 o prowadzenie modlitwy członkinie róży Teresy Żądło.

1. W Czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17:00 zapraszamy do modlitwy w sposób szczególny rodziny naszej parafii. Rodzina to Boży atom, w którym skupia się wszystko co najszlachetniejsze i najpiękniejsze, dlatego zawierzać będziemy wszystkie małżeństwa i rodziny Jezusowi Przemienionemu, by każdy dom, był silny łaską, modlitwą, miłością, jednością, służbą, zrozumieniem i pokojem.

1. W piątek 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to dzień imienin ks. Józefa pamiętajmy o Nim w modlitwie. W piątek także przypada trzeci piątek miesiąca po Mszy Świętej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

1. Przypomnienie, dotyczące przyjmowania Komunii św. prawo Kościoła mówi że, każdy wierzący może w ciągu dnia dwukrotnie przystąpić do Komunii świętej, z tym, że, gdy po raz drugi przystępuje do Komunii musi uczestniczyć w Eucharystii, (zatem nie może przystąpić po raz drugi do Komunii na zakończenie Drogi Krzyżowej).

1.  Bóg zapłać, za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

1. Do skarbonki w przedsionku kościoła można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i ołtarza na święta Wielkanocne. Dziś i w przyszłą niedzielę podczas Gorzkich Żali na tacę będziemy mogli złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać. Do skarbonki św. Antoniego możemy składać ofiary w ramach jałmużny postnej.

1. Także w przyszłą niedzielę po Mszach Św. o godzinie 9 i 11, będzie zbiórka do puszek celem wsparcia naszej parafianki w przeprowadzeniu remontu dachu, Bóg zapłać za okazaną pomoc.

1. Zbliżamy się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, dlatego prosimy tak zaplanować spowiedź, by nie odkładać jej na czas Triduum Paschalnego, dlatego codziennie rano od godziny 6 00, i popołudniu od godziny 16 30 pełnimy posługę w konfesjonale. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie organizowanych spowiedzi dekanalnych, więc możemy liczyć tylko na siebie, więc im wcześniej pojednamy się z Bogiem, bliźnimi, tym większa chwała Boża, a nasza duchowa przemiana, będzie świadectwem prawdziwej wiary i miłości względem Boga i bliźnich.

1. W gablocie informacja o naborze do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolbuszowej.

„Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;
każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne”.

bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003