5 Niedziela Wielkiego Postu- ogłoszenia parafialne 2021-03-20

1. Dziś piąta Niedziela Wielkiego Postu, zasłonięte zostały krzyże, które uroczyście odsłonimy w Wielki Piątek. To znak, że weszliśmy w drugą część Wielkiego Postu, która od charakteru pokutnego przechodzi w bardzo mocny charakter pasyjny. Zarówno pieśni mszalne, jak i wszystkie teksty liturgiczne będą wskazywać na Mękę, Krzyż i Śmierć naszego Zbawiciela.

1. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej, Msze Święte z poświęceniem palm i procesją o: 9:15 w Mechowcu; 10:00 w Hadykówce i 11:00 w Cmolasie. Uroczysta suma rozpocznie się przy ołtarzu polowym. Zapraszamy do przygotowania pięknych i wysokich palm, które po Mszy Świętej zostaną nagrodzone w ramach konkursu palm. Po Mszy Świętej w Niedzielę Palmową nie będzie Drogi Krzyżowej.

1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 o prowadzenie modlitwy członkinie róży Genowefy Mokrzyckiej.

1. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17:00 zapraszamy do modlitwy w sposób szczególny róże różańcowe. Modlić będziemy się szczególnie o poszanowanie życie od chwili jego poczęcia do naturalnej śmierci. O łaskę nawrócenia dla wszystkich, którzy promują i przeprowadzają aborcje i za matki, które myślą o zamordowaniu swojego nienarodzonego dziecka.

1. W czwartek uroczystość Zwiastowania NMP, a także dzień świętości życia, z tej racji po raz kolejny podczas wieczornej Mszy Świętej będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie do Dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego, które zagrożone jest aborcją. Uroczystość tę poprzedzi Triduum, podczas którego podejmiemy tematykę dotyczącą świętości i obrony życia.

1. Zbliżamy się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, dlatego prosimy tak zaplanować spowiedź, by nie odkładać jej na czas Triduum Paschalnego, dlatego codziennie rano od godziny 6:00, i popołudniu poniedziałek, wtorek i środa od godziny 16:30 pełnimy posługę w konfesjonale. W czwartek i piątek spowiadać będziemy od godz. 16:00. W sobotę nie będzie spowiedzi w Cmolasie; będzie to dzień spowiedzi w kaplicach dojazdowych w Mechowcu i Hadykówce od godz. 15:00 do 17:00.                     W Wielkim Tygodniu nie będzie Mszy w kaplicach dojazdowych. Spowiadać będziemy od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy od 16:00 do 19:00, oraz Wielki Wtorek i Wielką Środę od 8:00 do 10:00.

1. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w Wielki Poniedziałek od godz. 8:00. Prosimy chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki do Niedzieli Palmowej zgłaszać w zakrystii. Prosimy, aby nie wzywać księdza do domu gdzie są osoby w kwarantannie, w izolacji czy z objawami mogącymi wskazywać na zakażenie korona wirusem. Nie narażajmy duszpasterzy na możliwość zachorowania, abyśmy nie zostali pozbawieni posługi sakramentalnej na Święta.

1. Informujemy, że kancelaria parafialna będzie nieczynna od piątku 26.03 do wtorku 6.04 włącznie. Wyjątkiem są sprawy nagłe jak wezwanie kapłana do chorego, umierającego czy zgłoszenie pogrzebu.

1. Bóg zapłać za ofiary składana dziś w ramach składki inwestycyjnej. Podczas Gorzkich Żali zostanie zebrana składka na kwiaty do Bożego Grobu i ołtarza na Święta Wielkanocne. Cały czas możemy także ofiary na ten cel składać do skarbonki w przedsionku kościoła. Do skarbonki św. Antoniego możemy składać ofiary w ramach jałmużny postnej. Bóg zapłać za ofiarność.

1. Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła: Cmolas: 3200,42 zł; Hadykówka: 497 zł; Mechowiec: 746 zł. Na fundację im. Borowiusza złożono dar z róży Marzeny Makockiej 50 zł, Teresy Żądło 60 zł, Haliny Serafin 60 zł, . Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Zapraszamy do zaangażowania w dzieło służby w liturgii czytając Słowo Boże, byłych lektorów i wszystkich, chętnych prosimy o kontakt z duszpasterzami, lub z tymi którzy już podjęli tę posługę, za co bardzo wielkie Bóg zapłać.

1. Dziś po Mszach Św. o godzinie 9:00 i 11:00, poprzez zbiórkę do puszek możemy wesprzeć naszą parafiankę w przeprowadzeniu remontu dachu, Bóg zapłać za okazaną pomoc.

„Kto chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną,

a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa”.

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003