Poniedziałek w Oktawie Wielkiej Nocy- ogłoszenia parafialne 2021-04-03

1. ŻYCZYMY - Na radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego -
    zwycięstwa Chrystusa Pana nad śmiercią, piekłem i szatanem.
    Niech Chrystus Pan otworzy nasze oczy i serca,
    napełniając je światłem Zmartwychwstania,
    pokojem, radością, mocą ducha i wszelkim
    dobrem, abyśmy umieli Go rozpoznawać
    i o Nim świadczyć w naszym codziennym życiu.
    Wyśpiewujmy radosne ALLELUJA!

Jeszcze raz pogody ducha a w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego.

1. Dziś przeżywamy drugi dzień Świąt Wielkanocnych, które liturgicznie przeżywamy przez osiem dni jako Oktawę Wielkanocy, czyli jedną wielką uroczystość Zmartwychwstania. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przy tej okazji przypominamy, że kto jeszcze w okresie od Środy Popielcowej nie przyjął Komunii Świętej Wielkanocnej, może to uczynić do Niedzieli Trójcy Świętej czyli w tym roku do ostatniej niedzieli maja.

1. W Niedzielę Miłosierdzia tradycyjnie o godz. 14:00 będzie Msza Święta na cmentarzu. Z tej racji nie będzie wieczornej Mszy Świętej w sanktuarium, oraz popołudniowej Mszy Świętej w Mechowcu. Taca z tej Mszy przeznaczona jest na utrzymanie cmentarza. Do Niedzieli Miłosierdzia prosimy przynieść skarbonki z jałmużną postną.

1. Codziennie po wieczornej Mszy Świętej będziemy kontynuować nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

1. Od wtorku wieczorna Msza Święta w sanktuarium oraz kaplicach dojazdowych o godz. 18:30. W związku z tym kancelaria, która będzie w tym tygodniu czynna od środy, będzie otwarta w godzinach od 17:00 do 18:00.

1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30 o prowadzenie adoracji prosimy członkinie róży Doroty Michałek z Mechowca. Adorację rozpoczniemy nowenną do Miłosierdzia Bożego.

1. W Czwartek Nowenny do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18:00 zapraszamy do modlitwy w sposób szczególny parafialny zespół Caritas oraz Szkolne Koła Caritas w przededniu ich święta jakim jest Niedziela Miłosierdzia. Modlić będziemy się za wszystkich ubogich, cierpiących, dotkniętych wojną, niesprawiedliwości czy klęskami żywiołowymi.

1. Serdeczne Bóg zapłać kierujemy do siostry Marii za piękny wystrój świątyni na czas Świąt Paschalnych. Dziękujemy także wszystkim, którzy angażowali się w Liturgię tych Świętych Dni, abyśmy wszyscy mogli jak najlepiej przeżyć te Święta. Bóg zapłać Panu kościelnemu Markowi i Panu organiście Mateuszowi za ich posługę.

1. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Niech Zmartwychwstały Jezus umocni nas w świętości.
    Miłością i nadzieją napełni nasze serca.
    Niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem,
    życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią.
    Oby w naszych sercach zawsze był widoczny
    blask nadziei Zmartwychwstania.

Bo Chrystus Zmartwychwstał Alleluja. Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas