Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XIII Niedziela Zwykła- ogłoszenia parafialne 2021-06-26

 1. Słyszmy dzisiaj: „Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju”  niech nasze uczestnictwo we Mszy Świętej które jest powinnością wiary, wynika z miłości zarówno wobec Bożego jak i Kościoła, którego jesteśmy cząstką. W naszym sanktuarium w każdą sobotę wieczorem sprawujemy już Mszę Świętą niedzielną.

 

 1. Dzisiaj w Hadykówce odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy kaplicy dzieci i młodzież z kółka misyjnego będą sprzedawać dewocjonalia. Uroczysta suma o godz. 11:00.

 

 1. We wtorek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła modlić się będziemy z Piotra naszych czasów, a przez ofiary „Śwętopietrze”, wspierać będziemy stolicę Apostolską. Msze Święte o 6:30; 9:00 i 18:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30 o prowadzenie adoracji prosimy członkinie róży Urszuli Skowron. Adoracje wtorkowe będą obecne przez cały okres wakacji. Kancelaria parafialna we wtorek i czwartek zamknięta.

 

 1. W związku z pożarem, który w minioną sobotę wyrządził ogromne zniszczenia w Nowej Białej k. Nowego

Targu (spłonęło ponad 40 budynków) - po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym. Przed rokiem inne diecezje pomagały poszkodowanym w powodzi z naszego terenu; teraz my okażmy solidarność z ofiarami pożaru. Rzeszowska Caritas już przekazała na ten cel 50 tyś. zł. Zebrane środki należy przesłać na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

 

 1. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18:00, do modlitwy uwielbienia, dziękczynienia w sposób szczególny zapraszamy wszystkich dziękować będziemy Panu Jezusowi Przemienionemu za wszystkie łaski w czasie pandemii, prosząc o błogosławieństwo.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z tej racji:
 • Codziennie zapraszamy do spowiedzi przed poranną i wieczorną Mszą Świętą;
 • W czwartek i piątek spowiedź od godz. 17:00;
 • Odwiedziny chorych Cmolas i Hadykówka w piątek od godz. 8:00; Mechowiec w sobotę od godz. 8:00;
 • W piątek w Hadykówce Komunia Święta o godz. 16:00;
 • W piątek w Mechowcu spowiedź i Msza Święta o godz. 19:15;
 • W sobotę w zabytkowym kościele różaniec o godz. 10:30 po nim Msza Święta;
 • W sobotę różaniec fatimski o godz. 17:30.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza biskupa, męczennika,
 • We wtorek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła,
 • W czwartek wotywa o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie.
 • W piątek wotywa o NSPJ
 • W sobotę święto św. Tomasza Apostoła

 

 1. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, w tym roku będzie odbywać się w formie sztafety grup. Każdego dnia będzie pielgrzymować jedna grupa. Nasza grupa św. brata Alberta będzie iść w poniedziałek 9 sierpnia z Chroberza do Nawarzyc. Szczegóły na stronie pielgrzymki www.pielgrzymka.rzeszow.pl, oraz u Przewodnika ks. Pawła Ciby (692076331)

 

 1. W każdy pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18:00 spod kościoła w Majdanie Królewskim wyrusza Nocna Droga Krzyżowa – 20 km do kościoła w Trzęsówce tam zakończenie ok północy.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na prośbę o uporządkowanie grobów, że na cmentarzu i w okolicy cmentarza działa monitoring dlatego będzie szansa na weryfikację niewłaściwych zachowań. Cmentarz jest naszą wizytówką i świadczy o nas, dlatego dołóżmy troski, o jego właściwy wygląd i porządek.

 

 1. Począwszy od 1 lipca będziemy gościć w ramach zastępstwa na przemian w naszej wspólnocie parafialnej dwóch księży neoprezbiterów, księdza Mateusza Wielgosza i ks. Michała Cyrnka,

 

 1. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na tacę i na konto parafialne.

 

„Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył,
a na życie rzucił światło przez Ewangelię”.

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003

Adnotacja przy przelewie: cele kultu religijnego

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Światła

 

 • Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
 • Objawienie się Jezusa w Kanie Galilejskiej
 • Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
 • Przemienienie Pańskie na górze Tabor
 • Ustanowienie Eucharystii

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).