XIII Niedziela Zwykła- ogłoszenia parafialne 2021-06-26

1. Słyszmy dzisiaj: „Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju”  niech nasze uczestnictwo we Mszy Świętej które jest powinnością wiary, wynika z miłości zarówno wobec Bożego jak i Kościoła, którego jesteśmy cząstką. W naszym sanktuarium w każdą sobotę wieczorem sprawujemy już Mszę Świętą niedzielną.

1. Dzisiaj w Hadykówce odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy kaplicy dzieci i młodzież z kółka misyjnego będą sprzedawać dewocjonalia. Uroczysta suma o godz. 11:00.

1. We wtorek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła modlić się będziemy z Piotra naszych czasów, a przez ofiary „Śwętopietrze”, wspierać będziemy stolicę Apostolską. Msze Święte o 6:30; 9:00 i 18:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30 o prowadzenie adoracji prosimy członkinie róży Urszuli Skowron. Adoracje wtorkowe będą obecne przez cały okres wakacji. Kancelaria parafialna we wtorek i czwartek zamknięta.

1. W związku z pożarem, który w minioną sobotę wyrządził ogromne zniszczenia w Nowej Białej k. Nowego

Targu (spłonęło ponad 40 budynków) - po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym. Przed rokiem inne diecezje pomagały poszkodowanym w powodzi z naszego terenu; teraz my okażmy solidarność z ofiarami pożaru. Rzeszowska Caritas już przekazała na ten cel 50 tyś. zł. Zebrane środki należy przesłać na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

1. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18:00, do modlitwy uwielbienia, dziękczynienia w sposób szczególny zapraszamy wszystkich dziękować będziemy Panu Jezusowi Przemienionemu za wszystkie łaski w czasie pandemii, prosząc o błogosławieństwo.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z tej racji:
  • Codziennie zapraszamy do spowiedzi przed poranną i wieczorną Mszą Świętą;
  • W czwartek i piątek spowiedź od godz. 17:00;
  • Odwiedziny chorych Cmolas i Hadykówka w piątek od godz. 8:00; Mechowiec w sobotę od godz. 8:00;
  • W piątek w Hadykówce Komunia Święta o godz. 16:00;
  • W piątek w Mechowcu spowiedź i Msza Święta o godz. 19:15;
  • W sobotę w zabytkowym kościele różaniec o godz. 10:30 po nim Msza Święta;
  • W sobotę różaniec fatimski o godz. 17:30.

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
  • W poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza biskupa, męczennika,
  • We wtorek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła,
  • W czwartek wotywa o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie.
  • W piątek wotywa o NSPJ
  • W sobotę święto św. Tomasza Apostoła

1. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, w tym roku będzie odbywać się w formie sztafety grup. Każdego dnia będzie pielgrzymować jedna grupa. Nasza grupa św. brata Alberta będzie iść w poniedziałek 9 sierpnia z Chroberza do Nawarzyc. Szczegóły na stronie pielgrzymki www.pielgrzymka.rzeszow.pl, oraz u Przewodnika ks. Pawła Ciby (692076331)

1. W każdy pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18:00 spod kościoła w Majdanie Królewskim wyrusza Nocna Droga Krzyżowa – 20 km do kościoła w Trzęsówce tam zakończenie ok północy.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na prośbę o uporządkowanie grobów, że na cmentarzu i w okolicy cmentarza działa monitoring dlatego będzie szansa na weryfikację niewłaściwych zachowań. Cmentarz jest naszą wizytówką i świadczy o nas, dlatego dołóżmy troski, o jego właściwy wygląd i porządek.

1. Począwszy od 1 lipca będziemy gościć w ramach zastępstwa na przemian w naszej wspólnocie parafialnej dwóch księży neoprezbiterów, księdza Mateusza Wielgosza i ks. Michała Cyrnka,

1. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na tacę i na konto parafialne.

„Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył,
a na życie rzucił światło przez Ewangelię”.

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003