Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XIV Niedziela Zwykła- ogłoszenia parafialne 2021-07-03

1. Bo nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników Mt 9. Dla faryzeuszy był wyłącznie jednym z grzeszników. Nie wiemy, jakim człowiekiem był Mateusz w chwili, gdy powołał go Jezus. Nie znamy też, co takiego w nim zobaczył, że wybrał właśnie jego na swojego ucznia. Jako celnik nie był szanowany. Faryzeusze poczuli się zazdrośni, wręcz oburzeni, że Jezus otaczał się grzesznikami i celnikami. Czuli się lepsi, dlatego wciąż daleko było im do prawdziwej przemiany serca. Mateusz wstał i poszedł za Jezusem, tak od razu. Natychmiast zerwał z dotychczasowym życiem. Ta decyzja doprowadziła go do świętości, a nawet męczeństwa.

2. Udział naszych lektorów w XVI ogólnopolskich Mistrzostwach LSO o puchar KNC, zakończył się III miejscem w grupie B, gratulujemy i życzymy dalszych postępów.

3. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30 o prowadzenie adoracji prosimy członkinie róży Wiesławy Bomba, na zakończenie adoracji prosić będziemy o opiekę św. Józefa. Adoracja to :

• Głębokie pragnienie poświęcenia czasu tylko dla Boga. Jeżeli brak w naszym życiu adoracji, to dlatego, iż brak jest autentycznego zaangażowania duchowego i ofiarności w sprawach życia wewnętrznego.
• Minimum dobrze rozumianej samotności. Adoracja uczy nas, iż miłość ludzka, choć istotna w naszym życiu, nie jest jednak wartością absolutną i ostateczną. Uczy nas także, iż dojrzała ludzka miłość winna czerpać z miłości Boga i być jej podporządkowana.
• Przestrzeń materialna. Winniśmy szukać i tworzyć miejsca, które swoim wyciszeniem zapraszałyby nas do adoracji (...). W miarę naszych możliwości możemy stworzyć dla siebie kącik adoracji we własnym domu (...). Najbardziej jednak sprawdzonym miejscem adoracji są kościoły i kaplice z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
• Czas. Kiedy brak nam czasu na modlitwę, doświadczenie Boga stopniowo w nas zamiera (...). To właśnie brak adoracji sprawia, iż marnujemy bardzo wiele czasu na wiele innych spraw.

4. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18.00, do modlitwy w sposób szczególny zapraszamy rodziny naszej parafii, polecać będziemy Panu Jezusowi Przemienionemu wszystkie rodziny.

5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

 W wtorek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej;
 W czwartek wspomnienie św. Jana z Dukli.

6. Na parkingu stoi kontener na makulaturę, gorąca prośba byśmy składali makulaturę, troszcząc się o porządek w kontenerze by jak najwięcej tego surowca tam złożyć, przez te zbiórkę, wspierać będziemy dzieło misyjne Kościoła.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na prośbę o uporządkowanie grobów, informujemy że na cmentarzu i w okolicy cmentarza działa monitoring dlatego będzie szansa na weryfikację niewłaściwych zachowań. Cmentarz jest naszą wizytówką i świadczy o nas, dlatego dołóżmy troski, o jego właściwy wygląd i porządek.

8.  Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na tacę i na konto parafialne.

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”.

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas
CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001
MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004
HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003
Adnotacja przy przelewie: cele kultu religijnego

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Światła

 

  • Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
  • Objawienie się Jezusa w Kanie Galilejskiej
  • Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
  • Przemienienie Pańskie na górze Tabor
  • Ustanowienie Eucharystii

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).