Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XV Niedziela Zwykła- ogłoszenia parafialne 2021-07-11

1. Dzisiaj Bóg utożsamia się nadal z głodnym, chorym, nagim, bezdomnym… głód to nie tylko brak chleba, ale i brak miłości, opieki, brak świadomości, że się jest kochanym – potrzebnym. Nagość, to nie tylko brak odzienia, ale i współczucia tak rzadko okazywanego braciom. Bezdomność, to nie tylko brak schronienia, ale i to czego doznajemy, gdy brak nam kogoś bliskiego, gdy jesteśmy odrzuceni i upokorzeni. Każdy z nas jest powołany do rozszerzania Bożego królestwa tutaj na ziemi. Słuchając Boga nie tylko sami będziemy szczęśliwi, ale posiądziemy moc i umiejętność zjednywania Bogu bliźnich i pomagania im.

2. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30 o prowadzenie adoracji prosimy Apostolat Margaretka. Po Mszy świętej procesja Fatimska, prosimy o przygotowanie ołtarzy, i zapraszamy do wspólnego uwielbienia, dziękczynienia składanego Matce Boga i naszej oraz pokornej prośby we wszystkich intencjach, które nosimy w sercu.

3. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18.00, do modlitwy w sposób szczególny zapraszamy wszystkie rodziny naszej parafii, polecać je będziemy Panu Jezusowi Przemienionemu prosząc o wzajemną miłość, jedność i zgodę wszystkie rodziny.

4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

 W poniedziałek wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu;
 W wtorek wspomnienie św. Pustelników Andrzej Świerada i Benedykta;
 W czwartek wspomnienie św. Jana Bonawentury;
 W piątek wsp. NMP z Góry Karmel

5. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego polecać będziemy świat, Kościół, Ojczyznę, prosząc by łaska miłosierdzia Bożego której w obfitości doświadczamy, był przez dzieła miłosierdzia kontynuowana.

6. Został zakupiony pulpit pod mszał znajduje się na ołtarzu, w czasie liturgii eucharystycznej, składamy serdeczne Bóg zapłać Rodzicom bierzmowanej młodzieży.

7. Na parkingu stoi kontener na makulaturę, gorąca prośba byśmy składali makulaturę, troszcząc się o porządek w kontenerze by jak najwięcej tego surowca tam złożyć, przez te zbiórkę, wspierać będziemy dzieło misyjne Kościoła. Obecnie jest pełny ale zostanie wymieniony proszę już do niego nie dokładać i nie pozostawiać makulatury obok kontenera.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na prośbę o uporządkowanie grobów, informujemy że na cmentarzu i w okolicy cmentarza działa monitoring dlatego będzie szansa na weryfikację niewłaściwych zachowań. Cmentarz jest naszą wizytówką i świadczy o nas, dlatego dołóżmy troski, o jego właściwy wygląd i porządek.

9. W następną niedzielę składka inwestycyjna, a przygotowujemy się do malowania ołtarza polowego. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na tacę i na konto parafialne.

„Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania”.

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas
CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001
MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004
HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003
Adnotacja przy przelewie: cele kultu religijnego

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Światła

 

  • Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
  • Objawienie się Jezusa w Kanie Galilejskiej
  • Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
  • Przemienienie Pańskie na górze Tabor
  • Ustanowienie Eucharystii

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).