XVI Niedziela Zwykła- ogłoszenia parafialne 2021-07-17

1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30 o prowadzenie adoracji prosimy członkinie róży Danuty Starzec. W tym dniu przypada ósma rocznica ingresu Biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

1. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18.00, do modlitwy w sposób szczególny zapraszamy wszystkie róże różańcowe.

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

• W czwartek święto św. Marii Magdaleny;
  • W piątek święto św. Brygidy, Patronki Europy;
  • W sobotę wsp. św. Kingi dziewicy;

1. W związku z wspomnieniem św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów.  Będzie również możliwość złożenia do puszek ofiary przeznaczonej na zakup środków transportu dla misjonarzy.

1. Na parkingu znajduje się kontener na makulaturę. Przy jej składaniu troszczmy się o porządek wokół kontenera oraz w jego wnętrzu by jak najwięcej tego surowca mogło się tam zmieścić. Przez zbiórkę makulatury, wspierać będziemy dzieło misyjne Kościoła. Obecnie został podstawiony nowy pusty kontener.

1. Poradnia rodzinna informuje, że sierpniowe spotkanie odbędzie się w pierwszą niedzielę miesiąca tj. 1 sierpnia. Ze względu na trwające uroczystości odpustowe nie będzie spotkania 8 sierpnia.

1. Wójt gminy Cmolas informuje, że w dniach 14 lipca- 28 lipca trwają konsultacje dotyczące budowy obwodnicy Kolbuszowskiej w ciągu drogi krajowej nr 9. Szczegółowe informacje w gablocie.

1. Z racji I Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, który z woli papieża Franciszka będzie obchodzony w Kościele powszechnym w każdą czwartą niedzielę lipca, w najbliższą niedzielę, 25.07.2021 r. zapraszamy Babcie, Dziadków i Osoby Starsze do katedry rzeszowskiej na godz. 14.30. O tej godzinie odbędzie się wykład na temat: Wartość międzypokoleniowego braterstwa i przyjaźni. O godz. 15 w intencji Seniorów zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby.

1. Dziś składka inwestycyjna. Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła: Cmolas: 4042,51 zł 8 €; Hadykówka: 540,0 zł; Mechowiec: 828,0 zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na tacę i na konto parafialne.

„Oto mi Bóg dopomaga,  Pan podtrzymuje me życie.  Będę Ci chętnie składać ofiarę  i sławić Twe dobre imię.”

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003