XXV Niedziela Zwykła- ogłoszenia parafialne 2021-09-18

1. Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich. Komentarze do liturgii i modlitwa wiernych Przychodzimy do Jezusa, do źródła Bożej łaski, aby karmić się Słowem i Ciałem Zbawiciela. Eucharystia, to spotkanie osobowe człowieka z Chrystusem, który jest światłem i drogowskazem na drogach pielgrzymowania do życia wiecznego. Abyśmy mogli w pełni uczestniczyć w tajemnicach zbawienia, musimy stanąć przed Bogiem w prostocie serca, jak dziecko i przeprosić Ojca, za zło, które stało się naszym udziałem.

1. Dziś Kościół w Polsce obchodzi 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej racji zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia VIA. Dziś składka inwestycyjna.

1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 17:30, o prowadzenie adoracji prosimy członkinie róży Bronisławy Prokopiec. Słowo „adoracja”- oznacza tyle, co gest poddania się, pocałunek, uścisk, uwielbienie, podziwianie. Kiedy te treści mają dotyczyć modlitwy, spotkania z Bogiem, wyrażają cały swój blask. Bowiem tylko Bóg jest godny tak wielkiej i żarliwej miłości. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie jest formą modlitwy trudną, a jednocześnie pełną prostoty. Jest to chyba najbardziej czuły, delikatny sposób modlitwy bardzo osobistej i intymnej. Adoracja to wzajemna obecność: Obecność Tego, który Jest i obecność tej, której nie ma bez Niego ... To jakby empatia duchowa. Adoracja Najświętszego Sakramentu jest formą dojrzałej przyjaźni, w której możliwe jest zrozumienie, współczucie, wzajemne udzielanie się serc bez słów, bez ruchu. Jest to spotkanie, które dokonuje się w głębokiej ciszy wewnętrznej.

1. W środę po Mszy Świętej zapraszamy na spotykanie Akcję Katolicką, a także na spotkanie Grupy Biblijnej na której rozważać będziemy pierwsze 11 rozdziałów z Księgi Rodzaju.

1. W czwartek nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz.18:00. Zapraszamy do udziału dzieci, w sposób szczególny dzieci przygotowujecie się do pierwszej Komunii św.

1. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej ogłasza nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Dokumenty należy składać do 2 października 2021 r. w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Informacje szczegółowe znajdują się na przesłanych plakatach oraz na stronie: www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • W poniedziałek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • We wtorek Święto św. Mateusza, Apostoła i ewangelisty
  • W czwartek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

1. Przypominamy, że dziś 19 września od godz. 11:00 przy Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego Fundacja „Serce Bez Granic” organizuje „XIV Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego”. Szczegółowe informacje i zaproszenie w gablocie.

1. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać.

„Bóg wezwał nas przez Ewangelię,

abyśmy dostąpili chwały Pana naszego, Jezusa Chrystusa.”

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003