XXVII Niedziela Zwykła- ogłoszenia parafialne 2021-10-02

1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 16:30, o prowadzenie półgodzinnej adoracji prosimy członków róży św. Dominika Savio (Czesław Lubera)

1. Dla osób pracujących, młodzieży uczącej się proponujemy modlitwę różańcową w każdą środę października o godz. 20:00, nie zmarnujmy czasu łaski bo: "Różaniec to broń pozwalająca zwyciężyć demony i utrzymująca cię z dala od grzechu… Jeśli pragniecie, by w waszych sercach, domach, krajach zagościł pokój, gromadźcie się wspólnie i odmawiajcie różaniec, zawsze bez względu na to jak jesteście utrudzeni" - Papież Pius IX

1. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca, nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17:00. W sposób szczególny zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami szczególnie dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św., które w tym dniu podczas Eucharystii o godz. 17:30 otrzymają różańce.

1. Codziennie o godz. 17.00 zapraszam na wspólną modlitwę różańcową w Sanktuarium, jeśli nie możemy z racji różnych obowiązków to zachęcamy do modlitwy w domu . W tym tygodniu prosimy o prowadzenie modlitwy:
  • poniedziałek: Klasa III B SP Cmolas;
  • środa: Dziewczęca Służba Maryjna (DSM)
  • piątek: Liturgiczna Służba Ołtarza (LSO),
  • sobota: Caritas.
  • Niedziela (10.10.21): członkinie róży św. Faustyny Kowalskiej (Agnieszki Fieluba)

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

• W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zakonnika
  • We wtorek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • W środę wspomnienie dowolne św. Brunona, kapłana
  • W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski. Ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć działalność Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – dbający o zdolną i ubogą młodzież i dzieci. XXI Dzień Papieski będzie obchodzony w tym roku pod hasłem „Nie lękajcie się!”. „Były to jedne z pierwszych słów, z którymi wyszedł do ludzi 22 października 1978 roku Jan Paweł II. W dzień papieski KSM będzie rozprowadzał kremówki. Ofiary na wsparcie KSM - u

1. Koło kościoła zbierane będą podpisy wspierające troskę i zdrowie i życie, by respektować ograniczenie prędkość na drodze głównej przez postawienie urządzenia mierzącego prędkość.

1. W dniach 8-10 października odbędzie wyjazd dla dzieci i młodzieży z naszej parafii do Desznicy.  Wszelkie niezbędne informacje, atrakcje, koszt wyjazdu znajdują się na stronie facebook oraz pod adresem https://forms.gle/Ke33poBjCataNzeE8

1. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać.

„Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg w nas mieszka

i miłość ku Niemu jest w nas doskonała.”

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003