XXVIII Niedziela Zwykła- ogłoszenia parafialne 2021-10-09

1. Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski. Ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć działalność Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – dbającą o zdolną i ubogą młodzież i dzieci. XXI Dzień Papieski obchodzimy w tym roku pod hasłem „Nie lękajcie się!”. „Były to jedne z pierwszych słów, z którymi wyszedł do ludzi 22 października 1978 roku Jan Paweł II. KSM rozprowadza dziś kremówki (proponowana cena 5 zł), ofiarą ze sprzedaży wspieramy KSM naszej parafii. W sobotę będziemy obchodzić 43 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 16:30, o prowadzenie półgodzinnej adoracji prosimy członkinie róży św. Jadwigi Królowej (Danuty Kosiorowskiej). Spotkanie do bierzmowania grupa ks. Józefa godzina 16:15.

1. W środę zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą połączoną z procesją fatimską i różańcem. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach. W tym dniu również obchodzi bp. Edward Białogłowski, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.  Dla osób pracujących, młodzieży uczącej się proponujemy modlitwę różańcową w każdą środę października o godz. 20:00, nie zmarnujmy czasu łaski.

1. Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17:00. W sposób szczególny zapraszamy do udziału rodziny naszej parafii.

1. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca z tej racji nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

1. Codziennie o godz. 17.00 zapraszam na wspólną modlitwę różańcową w Sanktuarium, jeśli nie możemy z racji różnych obowiązków to zachęcamy do modlitwy w domu . W tym tygodniu prosimy o prowadzenie modlitwy:
  • poniedziałek: Liturgiczna Służba Ołtarza (LSO),
  • wtorek: kandydaci do bierzmowania grupa ks. Józefa; Spotkanie o 16.00
  • środa: Róża św. Faustyny Kowalskiej (Agnieszki Fieluba)
  • piątek: Ruch Światło-Życie (oaza)
  • sobota: Akcja Katolicka (AK).
  • Niedziela (17.10.21): członkowie róży św. Franciszka z Asyżu (Krzysztofa Sochackiego)

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • W poniedziałek wspomnienie dowolne św. Jana XXIII, papieża
  • We wtorek wspomnienie dowolne bł. Jana Beyzyma, kapłana
  • W środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika
  • W czwartek wspomnienie dowolne Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy oraz św. Kaliksta I papieża i męczennika
  • W piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy
  • W sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, Zakonnicy

1. W piątek, 15 października br., będziemy obchodzić Światowy Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu o godz. 17.00, na rzeszowskim cmentarzu Wilkowyja zostanie odprawiona Msza Święta pogrzebowa za dzieci zmarłe przed narodzeniem.

1. Coraz bliżej listopad - miesiąc naszej duchowej pomocy zmarłym poprzez WYPOMINKI.  Od I niedzieli Adwentu przez cały rok, będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W kościele wyłożone są kartki, na których prosimy czytelnie DRUKOWANYMI LITERAMI wpisywać nazwiska i imiona zmarłych polecanych modlitwie (w mianowniku - bez odmieniania). Ofiara na wypominki roczne za jedną duszę wynosi tyle ile intencja mszalna, natomiast ofiary składane na wypominki listopadowe są dowolne. W wypominkach rocznych nie zgłaszamy osób zbiorowo czyli np. zmarłych z całej rodziny lecz indywidualnie. Wypominki listopadowe prosimy wypisywać na kartkach tak zatytułowanych (druk czarno-biały). Wypominki roczne wypisujemy na kartkach podpisanych Wypominki roczne (druk kolorowy).

1. W ramach przygotowania do uroczystości Wszystkich Świętych, prosimy o uporządkowanie grobów, a także o troskę o groby opuszczone. Trawy i wszelkie żywe kwiaty prosimy wyrzucać do podstawionego kontenera, który będzie podstawiony po następnej niedzieli. Do kontenerów wrzucać tylko tworzywa sztuczne, plastik i szkło.

1.  Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

„Jeśli zachowasz pamięć o grzechu, Panie, Panie, któż się ostoi.

Ale Ty, nasz Boże, udzielasz przebaczenia..”

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004