Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XXVIII Niedziela Zwykła- ogłoszenia parafialne 2021-10-09

 1. Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski. Ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć działalność Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – dbającą o zdolną i ubogą młodzież i dzieci. XXI Dzień Papieski obchodzimy w tym roku pod hasłem „Nie lękajcie się!”. „Były to jedne z pierwszych słów, z którymi wyszedł do ludzi 22 października 1978 roku Jan Paweł II. KSM rozprowadza dziś kremówki (proponowana cena 5 zł), ofiarą ze sprzedaży wspieramy KSM naszej parafii. W sobotę będziemy obchodzić 43 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

 

 1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 16:30, o prowadzenie półgodzinnej adoracji prosimy członkinie róży św. Jadwigi Królowej (Danuty Kosiorowskiej). Spotkanie do bierzmowania grupa ks. Józefa godzina 16:15.

 

 1. W środę zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą połączoną z procesją fatimską i różańcem. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach. W tym dniu również obchodzi bp. Edward Białogłowski, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.  Dla osób pracujących, młodzieży uczącej się proponujemy modlitwę różańcową w każdą środę października o godz. 20:00, nie zmarnujmy czasu łaski.

 

 1. Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17:00. W sposób szczególny zapraszamy do udziału rodziny naszej parafii.

 

 1. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca z tej racji nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Codziennie o godz. 17.00 zapraszam na wspólną modlitwę różańcową w Sanktuarium, jeśli nie możemy z racji różnych obowiązków to zachęcamy do modlitwy w domu . W tym tygodniu prosimy o prowadzenie modlitwy:
 • poniedziałek: Liturgiczna Służba Ołtarza (LSO),
 • wtorek: kandydaci do bierzmowania grupa ks. Józefa; Spotkanie o 16.00
 • środa: Róża św. Faustyny Kowalskiej (Agnieszki Fieluba)
 • piątek: Ruch Światło-Życie (oaza)
 • sobota: Akcja Katolicka (AK).
 • Niedziela (17.10.21): członkowie róży św. Franciszka z Asyżu (Krzysztofa Sochackiego)

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 • W poniedziałek wspomnienie dowolne św. Jana XXIII, papieża
 • We wtorek wspomnienie dowolne bł. Jana Beyzyma, kapłana
 • W środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika
 • W czwartek wspomnienie dowolne Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy oraz św. Kaliksta I papieża i męczennika
 • W piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy
 • W sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, Zakonnicy

 

 1. W piątek, 15 października br., będziemy obchodzić Światowy Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu o godz. 17.00, na rzeszowskim cmentarzu Wilkowyja zostanie odprawiona Msza Święta pogrzebowa za dzieci zmarłe przed narodzeniem.

 

 1. Coraz bliżej listopad - miesiąc naszej duchowej pomocy zmarłym poprzez WYPOMINKI.  Od I niedzieli Adwentu przez cały rok, będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W kościele wyłożone są kartki, na których prosimy czytelnie DRUKOWANYMI LITERAMI wpisywać nazwiska i imiona zmarłych polecanych modlitwie (w mianowniku - bez odmieniania). Ofiara na wypominki roczne za jedną duszę wynosi tyle ile intencja mszalna, natomiast ofiary składane na wypominki listopadowe są dowolne. W wypominkach rocznych nie zgłaszamy osób zbiorowo czyli np. zmarłych z całej rodziny lecz indywidualnie. Wypominki listopadowe prosimy wypisywać na kartkach tak zatytułowanych (druk czarno-biały). Wypominki roczne wypisujemy na kartkach podpisanych Wypominki roczne (druk kolorowy).

 

 1. W ramach przygotowania do uroczystości Wszystkich Świętych, prosimy o uporządkowanie grobów, a także o troskę o groby opuszczone. Trawy i wszelkie żywe kwiaty prosimy wyrzucać do podstawionego kontenera, który będzie podstawiony po następnej niedzieli. Do kontenerów wrzucać tylko tworzywa sztuczne, plastik i szkło.

 

 1.  Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

 

„Jeśli zachowasz pamięć o grzechu, Panie, Panie, któż się ostoi.

 Ale Ty, nasz Boże, udzielasz przebaczenia..”

 

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003

Adnotacja przy przelewie: cele kultu religijnego

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).