Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XXIX Niedziela Zwykła- ogłoszenia parafialne 2021-10-16

 1. W poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie Grupy Biblijnej, zapraszamy wszystkich członków, a także każdego kto chciałby zgłębiać treść Pisma Świętego. 

 

 1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 16:30, o prowadzenie półgodzinnej adoracji prosimy członkinie róży św. Michała Archanioła (Urszuli Gołębiowskiej). W tym dniu na Mszę św. połączoną z rozdaniem książeczek zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.

 

 1. W środę po mszy świętej spotkanie Akcje Katolickiej.

 

 1. Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17:00. W sposób szczególny zapraszamy do udziału młodzież, zwłaszcza uczniów klas VII i VIII- kandydatów do bierzmowania.

 

 1. Codziennie o godz. 17.00 zapraszam na wspólną modlitwę różańcową w Sanktuarium, jeśli nie możemy z racji różnych obowiązków to zachęcamy do modlitwy w domu . W tym tygodniu prosimy o prowadzenie modlitwy:
 • poniedziałek: Grupa Biblijna;
 • wtorek: kandydaci do bierzmowania grupa ks. Rafała;
 • środa: Dziewczęca Służba Maryjna (DSM);
 • piątek: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM);
 • sobota: klasa VII B Cmolas;
 • Niedziela (17.10.21): członkinie róży św. Agaty (Janiny Korczyńskiej);
 • Dla osób pracujących, młodzieży uczącej się proponujemy modlitwę różańcową w każdą środę października o godz. 20:00, nie zmarnujmy czasu łaski.

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 • W poniedziałek święto św. Łukasza ewangelisty; w tym dniu pamiętajmy o modlitwie za Służbę Zdrowia
 • W środę wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana;
 • W piątek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża;

 

 1. Przyszła niedziela jest niedzielą misyjną rozpoczynającą w Kościele tydzień misyjny. W tym dniu po każdej mszy św. możliwość nabycia kalendarza parafialnego w cenie 15 zł. Podczas eucharystii o godz. 11:00 w Cmolasie, a 10:00 w Hadykówce, chłopcy z klas IV zostaną uroczyście pobłogosławieni i włączeni do grona kandydatów (aspirantów) na ministranta. Zapraszamy chłopców wraz z rodzicami.

 

 1. Coraz bliżej listopad - miesiąc naszej duchowej pomocy zmarłym poprzez WYPOMINKI.  Od I niedzieli Adwentu przez cały rok, będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W kościele wyłożone są kartki, na których prosimy czytelnie DRUKOWANYMI LITERAMI wpisywać nazwiska i imiona zmarłych polecanych modlitwie (w mianowniku - bez odmieniania). Ofiara na wypominki roczne za jedną duszę wynosi tyle ile intencja mszalna, natomiast ofiary składane na wypominki listopadowe są dowolne. W wypominkach rocznych nie zgłaszamy osób zbiorowo czyli np. zmarłych z całej rodziny lecz indywidualnie. Wypominki listopadowe prosimy wypisywać na kartkach tak zatytułowanych (druk czarno-biały). Wypominki roczne wypisujemy na kartkach podpisanych Wypominki roczne (druk kolorowy).

 

 1. Zbliżająca się Uroczystość Wszystkich Świętych to również czas, w którym przystępujemy do spowiedzi świętej zadbajmy już wcześniej o stan łaski uświęcającej. NIE BĘDZIE spowiedzi w niedziele 31 października, dlatego odpowiednio wcześnie zaplanujmy spowiedź świętą.

 

 1. W ramach przygotowania do uroczystości Wszystkich Świętych, prosimy o uporządkowanie grobów, a także o troskę o groby opuszczone. Trawy i wszelkie żywe kwiaty prosimy wyrzucać do specjalnie podstawionego kontenera, który będzie podstawiony po najbliższej niedzieli. Pamiętajmy o segregacji naszych tworzyw sztucznych, plastiku i szkła od odpadów biodegradowalnych.

 

 1. Akcja Katolicka w Cmolasie informuje, że w dniu 22 października tj. piątek od godz. 8 do 16 będzie wydawana żywność dla osób, które otrzymały skierowanie z GOPS-u oraz zakwalifikowały się do pomocy żywnościowej w podprogramie na 2021r. Są to dodatkowe paczki żywnościowe w ramach programu PEAD. Proszę o przestrzeganie zasad odbierania paczek żywnościowych w tym szczególnym epidemicznym.

 

 1. Zakład usług kominiarskich zawiadamia że w dniach 18-22 października (Cmolas) oraz 22-25 października (Hadykówka), będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe. Szczegóły w gablocie.

 

 1. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać.

 

„Syn Człowieczy przyszedł, aby dać swoje życie na okup za wielu”

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003

Adnotacja przy przelewie: cele kultu religijnego

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

 • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 • Nawiedzenie świętej Elżbiety
 • Narodzenie Pana Jezusa
 • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
 • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).