Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XXX Niedziela Zwykła- ogłoszenia parafialne 2021-10-23

 1. Dziś w Kościele obchodzimy niedzielę misyjną rozpoczynającą tydzień misyjny. Dzisiejsza składka przeznaczona na misje. Po każdej mszy św. możliwość nabycia kalendarza parafialnego w cenie 15 zł.
 1. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych, aby móc zyskiwać odpusty zupełne. Możliwość spowiedzi św. będzie:
 • w Cmolasie w czwartek, piątek i sobotę od godz. 16:00;
 • w Mechowcu we wtorek od godz. 16:30;
 • w Hadykówce w środę od godz. 16:30.
 • NIE BĘDZIE spowiedzi w niedziele 31 października, dlatego odpowiednio wcześnie zaplanujmy spowiedź św.
 1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 16:30, o prowadzenie półgodzinnej adoracji prosimy członkinie róży bł. Edmunda Bojanowskiego (Danuty Posłusznej). Wtorek po Mszy Św. spotkanie bierzmowanych gr ks. Józefa.
 1. Spotkanie grupy Biblijnej w środę po Mszy Świętej, zapraszamy wszystkich, którzy chcą zgłębiać treść Pisma Świętego.
 1. Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17:00. W sposób szczególny zapraszamy do udziału grupy parafialne. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21:00 serdecznie zapraszamy do trwania na modlitwie przy Jezusie
 1. Codziennie o godz. 17.00 zapraszam na wspólną modlitwę różańcową w Sanktuarium, jeśli nie możemy z racji różnych obowiązków to zachęcamy do modlitwy w domu . W tym tygodniu prosimy o prowadzenie modlitwy:
 • poniedziałek: klasa VII A Cmolas;
 • wtorek: przedszkole sióstr Służebniczek;
 • środa: III A Cmolas;
 • piątek: Ruch Światło Życie (Oaza);
 • sobota: Akcja Katolicka (AK);
 • Niedziela (31.10.21): członkinie róży św. Ojca Pio (Janiny Pastuła);
 • Dla osób pracujących, młodzieży uczącej się proponujemy modlitwę różańcową w każdą środę października o godz. 20:00, nie zmarnujmy czasu łaski.

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 • W czwartek święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów;
 • W przałą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia kościoła

 

 1. W piątek 29 października o godzinę 19:00 zapraszamy na adorację podczas której będziemy modlić się za wstawiennictwem bł. Chiary Luce Badano. W sposób szczególny zapraszamy młodzież zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas VIII w ramach ich comiesięcznej celebracji
 1. Od I niedzieli Adwentu przez cały rok, będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W kościele wyłożone są kartki, na których prosimy czytelnie DRUKOWANYMI LITERAMI wpisywać nazwiska i imiona zmarłych polecanych modlitwie Ofiara na wypominki roczne za jedną duszę wynosi tyle ile intencja mszalna, natomiast ofiary składane na wypominki listopadowe są dowolne. W wypominkach rocznych nie zgłaszamy osób zbiorowo czyli np. zmarłych z całej rodziny lecz indywidualnie. Wypominki listopadowe prosimy wypisywać na kartkach tak zatytułowanych (druk czarno-biały). Wypominki roczne wypisujemy na kartkach podpisanych Wypominki roczne (druk kolorowy). Wypominki prosimy składać w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio do kapłana, ewentualnie na tacę.
 1. W ramach przygotowania do uroczystości Wszystkich Świętych, prosimy o uporządkowanie grobów, a także o troskę o groby opuszczone. Trawy i wszelkie żywe kwiaty prosimy wyrzucać do specjalnie podstawionego kontenera, który będzie podstawiony po najbliższej niedzieli. Pamiętajmy o segregacji naszych tworzyw sztucznych, plastiku i szkła od odpadów biodegradowalnych.
 1. Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii, w ubiegłą sobotę wzięła udział w Mistrzostwach Szachowych Diecezji Rzeszowskiej. Jeden z lektorów (Wojciech Pastuła) zajął 2 miejsce w kategorii ministrant. Wczoraj 9 ministrantów przyjęło błogosławieństwo na lektora z rąk ks. Biskupa. Dziś 8 chłopców (6 w Cmolasie i 2 w Hadykówce) zostało pobłogosławionych do grona kandydatów na ministrantów (aspirantów).
 1. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać.

 

„Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył,
a na życie rzucił światło przez Ewangelię.”

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003

Adnotacja przy przelewie: cele kultu religijnego

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

 • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 • Nawiedzenie świętej Elżbiety
 • Narodzenie Pana Jezusa
 • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
 • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).