XXX Niedziela Zwykła- ogłoszenia parafialne 2021-10-23

1. Dziś w Kościele obchodzimy niedzielę misyjną rozpoczynającą tydzień misyjny. Dzisiejsza składka przeznaczona na misje. Po każdej mszy św. możliwość nabycia kalendarza parafialnego w cenie 15 zł.
  1. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych, aby móc zyskiwać odpusty zupełne. Możliwość spowiedzi św. będzie:
  • w Cmolasie w czwartek, piątek i sobotę od godz. 16:00;
  • w Mechowcu we wtorek od godz. 16:30;
  • w Hadykówce w środę od godz. 16:30.
  • NIE BĘDZIE spowiedzi w niedziele 31 października, dlatego odpowiednio wcześnie zaplanujmy spowiedź św.
  1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 16:30, o prowadzenie półgodzinnej adoracji prosimy członkinie róży bł. Edmunda Bojanowskiego (Danuty Posłusznej). Wtorek po Mszy Św. spotkanie bierzmowanych gr ks. Józefa.
  1. Spotkanie grupy Biblijnej w środę po Mszy Świętej, zapraszamy wszystkich, którzy chcą zgłębiać treść Pisma Świętego.
  1. Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17:00. W sposób szczególny zapraszamy do udziału grupy parafialne. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21:00 serdecznie zapraszamy do trwania na modlitwie przy Jezusie
  1. Codziennie o godz. 17.00 zapraszam na wspólną modlitwę różańcową w Sanktuarium, jeśli nie możemy z racji różnych obowiązków to zachęcamy do modlitwy w domu . W tym tygodniu prosimy o prowadzenie modlitwy:
  • poniedziałek: klasa VII A Cmolas;
  • wtorek: przedszkole sióstr Służebniczek;
  • środa: III A Cmolas;
  • piątek: Ruch Światło Życie (Oaza);
  • sobota: Akcja Katolicka (AK);
  • Niedziela (31.10.21): członkinie róży św. Ojca Pio (Janiny Pastuła);
  • Dla osób pracujących, młodzieży uczącej się proponujemy modlitwę różańcową w każdą środę października o godz. 20:00, nie zmarnujmy czasu łaski.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • W czwartek święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów;
  • W przałą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia kościoła

1. W piątek 29 października o godzinę 19:00 zapraszamy na adorację podczas której będziemy modlić się za wstawiennictwem bł. Chiary Luce Badano. W sposób szczególny zapraszamy młodzież zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas VIII w ramach ich comiesięcznej celebracji
  1. Od I niedzieli Adwentu przez cały rok, będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W kościele wyłożone są kartki, na których prosimy czytelnie DRUKOWANYMI LITERAMI wpisywać nazwiska i imiona zmarłych polecanych modlitwie Ofiara na wypominki roczne za jedną duszę wynosi tyle ile intencja mszalna, natomiast ofiary składane na wypominki listopadowe są dowolne. W wypominkach rocznych nie zgłaszamy osób zbiorowo czyli np. zmarłych z całej rodziny lecz indywidualnie. Wypominki listopadowe prosimy wypisywać na kartkach tak zatytułowanych (druk czarno-biały). Wypominki roczne wypisujemy na kartkach podpisanych Wypominki roczne (druk kolorowy). Wypominki prosimy składać w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio do kapłana, ewentualnie na tacę.
  1. W ramach przygotowania do uroczystości Wszystkich Świętych, prosimy o uporządkowanie grobów, a także o troskę o groby opuszczone. Trawy i wszelkie żywe kwiaty prosimy wyrzucać do specjalnie podstawionego kontenera, który będzie podstawiony po najbliższej niedzieli. Pamiętajmy o segregacji naszych tworzyw sztucznych, plastiku i szkła od odpadów biodegradowalnych.
  1. Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii, w ubiegłą sobotę wzięła udział w Mistrzostwach Szachowych Diecezji Rzeszowskiej. Jeden z lektorów (Wojciech Pastuła) zajął 2 miejsce w kategorii ministrant. Wczoraj 9 ministrantów przyjęło błogosławieństwo na lektora z rąk ks. Biskupa. Dziś 8 chłopców (6 w Cmolasie i 2 w Hadykówce) zostało pobłogosławionych do grona kandydatów na ministrantów (aspirantów).
  1. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać.

„Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył,
a na życie rzucił światło przez Ewangelię.”

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003