XXXI Niedziela Zwykła- ogłoszenia parafialne 2021-10-30

1. Dziś w naszym kościele obchodzimy rocznicę jego poświęcenia, kończą się również tegoroczne nabożeństwa różańcowe. Dziękujemy grupom parafialnym za prowadzenie modlitwy oraz za liczne uczestnictwo, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Chcąc w pewien sposób wynagrodzić dzieciom ich starania, prosimy, aby podpisane plansze z naklejkami złożyły w zakrystii do niedzieli. Upominki rozdawane będą w drugą niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 9:00 i na dojazdach.

1. Jutro (tj poniedziałek)Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy, że tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i w Mechowcu o 15.00. Zapraszamy na nabożeństwo na cmentarzu o godz. 13.30, po którym zostanie odprawiona Msza św. Składka z Mszy św. przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza.

1. We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 6:30, 7:30 i popołudniu o godz. 17:00, natomiast w Mechowcu o godz. 9:00 z procesją na miejscowy cmentarz. Msza św. w Hadykówce o godz. 17:00.

1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 16:00, o prowadzenie adoracji prosimy członkinie róży św. Kingi (Barbary Kapusta).

1. Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17:00. W sposób szczególny zapraszamy do udziału rodziny naszej parafii.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • W czwartek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
  • Spowiedź św. Cmolas:
    • wtorek, środa godzina 16:30;
    • czwartek i piątek od 16:00;
  • Hadykówka: środa od 16:30;
  • Mechowiec: piątek od 18:15;
  • Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w piątek: Cmolas i Mechowiec od godz. 8:00, w Hadykówce od godziny 14:00;
  • Komunia Święta w Hadykówce w piątek o godz. 16:00;
  • W pierwszą sobotę:
    • dodatkowa Msza św. w zabytkowym kościele o godz. 11:00.
    • Na godz. 16:00 zapraszamy szczególnie wszystkich członków Róż różańcowych na wspólną modlitwę, w ramach Nabożeństwa Pierwszych sobót miesiąca. Na zakończenie liturgii zmiana tajemnic różańcowych.
  1. Codziennie od 2 listopada będziemy polecać zmarłych w wypominkach, modlitwa za zmarłych po wieczornej Mszy Świętej. Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji wypominek.

1. Przypominamy możliwości zyskania odpustów za zmarłych:
  1. w Uroczystość Wszystkich Świętych: po południu i w Dzień Zaduszny, wierni mogą zyskać odpust zupełny (jeden raz w danym dniu), który ofiarują za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest:
    • najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkiego,
    • przystąpienie do Spowiedzi (spowiedź można odprawić wcześniej)
    • Komunii św.,
    • pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej (półpublicznej dla tych, którzy z niej prawnie korzystają, np. członkowie zgromadzeń zakonnych),
    • odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy według intencji Ojca Świętego,
  2. w listopadzie: można w każdym dniu zyskiwać odpusty zupełny za zmarłych, ze względu na pandemię Penitencjaria Apostolska podtrzymała decyzje z ubiegłego roku. Szczegóły znajdują się w dekrecie umieszczonym w gablocie i na stronie internetowej.

1. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać.

„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,
a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego”.

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003