XXXII Niedziela Zwykła- ogłoszenia parafialne 2021-11-06

1. Dziś przeżywamy pierwszą niedziele miesiąca, składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 16:00, o prowadzenie adoracji prosimy członkinie róży św. Weroniki (Alfredy (f) Gul). Adorację zakończymy modlitwą do św. Józefa z racji II wtorku miesiąca.

1. W czwartek obchodzić będziemy 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości, pamiętając o naszej obczyźnie i udekorujmy nasze domy flagą państwową (możemy ją nabyć w zakrystii w cenie 15 zł). Do modlitwy za Ojczyznę zapraszamy w Cmolasie o 7:00, 11:00 i 17:00. W tym dniu Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17:00 do modlitwy zapraszamy dzieci z naszej parafii, szczególnie dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Św.

1. W sobotę będziemy przeżywać dzień modlitw w intencji Kościoła, Ojca Świętego Franciszka i Ojczyzny.

1. W przałą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • We wtorek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • W środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża, Doktora Kościoła;
  • W czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa;
  • W piątek wspomnienie św. Jozafata Kucewicza, Biskupa, Męczennika;
  • W sobotę wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Męczenników;

1. Przypominamy możliwości zyskania odpustów za zmarłych w listopadzie:
  1. Warunkami koniecznymi są:
    • najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkiego,
    • Komunii św.,
    • pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej (półpublicznej dla tych, którzy z niej prawnie korzystają, np. członkowie zgromadzeń zakonnych),
    • odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy według intencji Ojca Świętego,

1. W listopadzie: można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. Ze względu na panującą pandemię COVID 19 Penitencjaria Apostolska podtrzymała decyzję, że przez 8 dowolnie wybranych przez wiernego dni listopada można uzyskać odpust zupełny, w pozostałych zaś dniach - cząstkowy. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych. Warunki zyskania odpustu zupełnego, jak wyżej, z tym, że jedna spowiedź św. wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach (ważne by w chwili zyskiwania odpustu być w stanie łaski uświęcającej). Szczegóły dotyczące zyskiwania odpustów umieszczone są w dekrecie na stronie internetowej i gablocie.

1. W przypadku osoby chorej lub starszej (niemogącej opuścić domu), łączność duchowa z wiernymi odwiedzającymi cmentarz, odmówienie przypisanych modlitw, spełnienie reszty warunków koniecznych przy najbliższej nadążającej się okazji.

1. Społeczny zarząd Parafialnego Funduszu Stypendialnego im. Księdza Wojciecha Borowiusza w Cmolasie informuje, że podania o stypendium na rok akademicki 2021/2022 można składać do 30 listopada 2021 r.

1. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

„Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy królestwo niebieskie. ”

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001