XXXIII Niedziela Zwykła- ogłoszenia parafialne 2021-11-13

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Na ołtarzu wyłożone są torby miłosierdzia. Wszystkie osoby chętne prosimy o artykuły spożywcze i środki czystości, które zostaną przez Parafialne Koło Caritas rozprowadzone przed świętami między najbardziej potrzebujących seniorów w naszej parafii (jeśli toreb miłosierdzia zabraknie prosimy o artykuły przynoszone w zwykłych torbach).

1. W poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie grupy biblijnej, zapraszamy członków, a także wszystkich pragnących zgłębiać tekst Pisma Świętego.

1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 16:00, o prowadzenie adoracji prosimy członkinie róży św. Rity (Bronisławy Prokopiec).

1. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17:00. W sposób szczególny zapraszamy do udziału młodzież, zwłaszcza uczniów klas VII i VIII- kandydatów do bierzmowania. Po mszy św. adoracja do godz. 21:00.

1. W piątek trzeci piątek miesiąca po mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • W środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
  • W czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózki Dziewicy, Męczennicy, Patronki Diecezji, KSM, oraz Ruchu Czystych Serc
  • W sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Prezbitera

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to również patronalny dzień KSM (Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży) i AK (Akcji Katolickiej). W tym dniu składka inwestycyjna.

1. Przypominamy, że sama spowiedź i podpis w indeksie nie czyni zadość praktyce pierwszych piątków i sobót miesiąca. Wierny by wywiązać się z praktyki bez przerwy przez 9 piątków lub 5 sobót musi odbyć:
    • Spowiedź, którą można odbyć przed pierwszą sobotą lub piątkiem miesiąca
    • Przyjąć komunii św. wynagradzającej w dzień pierwszego piątaku lub soboty miesiąca. Kto nie przyjemnie komunii wynagradzającej nie czyni zadość praktyce pierwszych piątków lub sobót miesiąca, wówczas praktyka zostaje przerwana i trzeba zacząć ją od nowa;
    • Odmówić stosowne modlitwy przywiązane do poszczególnego dnia;

1. Przypominamy możliwości zyskania odpustów za zmarłych w listopadzie:
  2. Warunkami koniecznymi są:
    • Wzbudzić sobie intencję zyskania odpustu,
    • najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkiego,
    • Komunii św.,
    • pobożne nawiedzenie cmentarza (należy pomodlić się za zmarłych)
    • odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy wg intencji Ojca Świętego,
  3. W listopadzie: można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. Ze względu na panującą pandemię COVID 19 Penitencjaria Apostolska podtrzymała decyzję, że przez 8 dowolnie wybranych przez wiernego dni listopada można uzyskać odpust zupełny, w pozostałych zaś dniach - cząstkowy. Szczegóły dotyczące zyskiwania odpustów umieszczone są w dekrecie na stronie internetowej i gablocie.

1. W przypadku osoby chorej lub starszej (niemogącej opuścić domu), wystarczająca jest łączność duchowa z wiernymi odwiedzającymi cmentarz, odmówienie przypisanych modlitw, spełnienie reszty warunków koniecznych przy najbliższej nadążającej się okazji.

1. Prosimy by chryzantem nie wrzucać do kontenerów ale składać je w specjalnie przeznaczonym miejscu.

1. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać.

„Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie,
abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.”

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003