Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Poniedziałek Wielkanocny- ogłoszenia parafialne 2022-04-18

 1. Życzymy: Niech Jezus Chrystus Zmartwychwstały zwycięzca śmierci, piekła i szatana obficie błogosławi na każdy dzień by pokonywać siły ciemności a przyoblekać się w światło i łaskę bo radość w Panu jest naszą ostoją.
 2. Dziś przeżywamy drugi dzień Świąt Wielkanocnych, które liturgicznie przeżywamy przez osiem dni jako Oktawę Wielkanocy, czyli jedną wielką uroczystość Zmartwychwstania. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przy tej okazji przypominamy, że kto jeszcze w okresie od Środy Popielcowej nie przyjął Komunii Świętej Wielkanocnej, może to uczynić do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli w tym roku do 12 czerwca.

 

 1. Dziś nasi lektorzy zbierają fundusze na XVII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej o Puchar „KnC”, które w tym roku będą miały miejsce w Kołobrzegu. Ze względu na koszt wyjazdu, który szacujemy na około 10 000 zł zwracają się oni z prośbą o pomoc do parafian i wszystkich ludzi dobrej woli. Przez rozprowadzane dziś cegiełki na wyjazd w ramach akcji „KOŁO ratunkowe do KOŁObrzegu” można wesprzeć ich wyjazd. Przez dobrowolną ofiarę, składaną do puszek po mszy św. przed kościołem można pozyskać cegiełkę i wesprzeć lektorów.

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać kierujemy do siostry Bożeny i Marii za piękny wystrój świątyni na czas Świąt Paschalnych. Bóg zapłać panu kościelnemu Markowi, panu Józefowi i panu organiście Mateuszowi za ich posługę. Dziękujemy także wszystkim, którzy angażowali się w Liturgię tych Świętych dni, zwłaszcza Liturgicznej Służbie Ołtarza.

 

 1. Codziennie po wieczornej Mszy Świętej będziemy kontynuować nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

 

 1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 17:30, o prowadzenie prosimy Koło Gospodyń Wiejskich z Cmolasu. Adorację rozpoczniemy nowenną do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. W Czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18:00 zapraszamy do modlitwy zespół Caritas oraz Szkolne Koła Caritas w przededniu ich święta jakim jest Niedziela Miłosierdzia. Modlić będziemy się za wszystkich ubogich, cierpiących, dotkniętych wojną, niesprawiedliwości czy klęskami żywiołowymi.

 

 1. W Niedzielę Miłosierdzia tradycyjnie o godz. 14:00 będzie Msza Święta na cmentarzu. Z tej racji nie będzie wieczornej Mszy Świętej w sanktuarium oraz popołudniowej Mszy Świętej w Mechowcu. Taca z tej Mszy przeznaczona jest na utrzymanie cmentarza. Do Niedzieli Miłosierdzia prosimy przynieść skarbonki z jałmużną postną. W tym dniu przeżywamy również odpust w kaplicy w naszym DPS.

 

 1. Tradycją lat poprzednich informujemy, że pierwsza Komunia dla dzieci z klas III będzie miała miejsce w III niedziele maja tj. 15 maja 2022 r. o godz. 11:00

 

 1. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać.

 

Nawróćcie się do Boga waszego,

On bowiem jest łaskawy i miłosierny.”

 

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003

Adnotacja przy przelewie: cele kultu religijnego

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

 • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
 • Biczowanie Jezusa
 • Cierniem ukoronowanie Jezusa
 • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).