Niedziela Miłosierdzia Bożego- ogłoszenia parafialne 2022-04-23

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia, z tej racji zostanie poświęcony nowy ołtarz ku czci Jezusa Miłosiernego. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia    Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

1. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Caritas. Tradycyjnie o godz. 14:00 będzie Msza Święta na cmentarzu. Z tej racji nie będzie wieczornej Mszy Świętej w sanktuarium oraz popołudniowej Mszy Świętej w Mechowcu. Taca z tej Mszy przeznaczona jest na utrzymanie cmentarza. Dziś również przeżywamy odpust w kaplicy w naszym DPS, a także dzisiejsza niedziela jest patronalnym świętem Caritas i rozpoczyna tydzień miłosierdzia pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”.

1. W tym tygodniu wspominamy:
  • W poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty,
  • We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i Męczennika, Patrona Polski,
  • W piątek święto św. Katarzyny ze Sieny Dziewicy, Doktor Kościoła, Patronki Europy, jest to również dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego czasie II wojny światowe.
  1. W poniedziałek przypada święto św. Marka Ewangelisty swoje imieniny obchodzi ks. proboszcz, pan kościelny, a także pan organista z Hadykówki. Naszym solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego, światła Ducha Świętego, wiele radości oraz obfitości wszelkich łask Bożych. Niech św. patron otacza swym wstawiennictwem.

1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 17:30, o prowadzenie prosimy róże bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W tym roku uroczystość św. Wojciecha, biskupa i Męczennika, Patrona Polski ze względu na Oktawę Wielkanocną przenosimy na wtorek po 2 Niedzieli Wielkanocnej. W środę spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy.

1. Również we wtorek w Mechowcu próba przed I Komunią Świętą dla dzieci ze szkoły z Mechowca o godz. 17:15.

1. W Czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18:00 zapraszamy do modlitwy rodziny naszej parafii. W tym dniu rozpoczniemy również Triduum przed wspomnieniem św. Józefa.

1. Również w czwartek po Mszy Świętej próba przed I Komunią Świętą dla dzieci ze szkół w Cmolasie i Hadykówce.

1. W piątek po Mszy Świętej spotkanie Grupy Biblijnej.

1. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

1. Od pierwszego maja codziennie śpiewać będziemy litanię Loretańską̨ ku czci NMP. W niedzielę majówka o godz. 16:40, w dni powszednie o godz. 18:00 bezpośrednio po jej zakończeniu Msza Sowięta.

1. W III Niedzielę Wielkanocną, 1 maja br. rozpocznie się XIV Tydzień Biblijny. W tym roku myśl przewodnią stanowią słowa: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego” . Niedziela biblijna to także Dzień Narodowego Czytania Pism Świętego.

1. 2 maja to święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej pamiętajmy o tym i udekorujmy na te majowe święta nasze domy biało-czerwoną flagą. Niech to będzie wyraz naszego patriotyzmu. Młodzież rozprowadzać będzie flagi państwowe oraz maryjne, zachęcamy do nabycia tych, którzy nie mają w domu flagi, aby poprzez jej wywieszenie okazywać szacunek i pamięć o najważniejszych świętach naszej Ojczyzny. Cena flagi to 10 zł, aczkolwiek ofiara jest dobrowolna.

1. Zostały przed świętami zmienione linki zasilające i podtrzymujące żyrandole, same żyrandole odczyszczone i częściowo odnowione, zostały także zamontowane rozety, i mechanizmy do opuszczania i podnoszenia co w zdecydowany sposób ułatwi troskę o pielęgnację i czyszczenie żyrandoli.

1. Bóg zapłać Panu Zbigniewowi Sokół za przygotowanie krzyża do grobu Pańskiego i wszelką pomoc.

1. Przygotowujemy się do projektu mebli do zakrystii ministranckiej wstępny kosztorys tego projektu, materiałów i wykonanie, opiewa na około 100 000 tysięcy złotych. Zawiera zabudowę całej zakrystii: szafy podwójne wysokość 3 metry 60 centymetrów, komody, ławy, wieszaki. Fronty dębowe a pozostałe części z płyty.

1. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać.

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 918