3 Niedziela Wielkanocna- ogłoszenia parafialne 2022-04-30

1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Przypominamy, że dziś o 16:40 rozpoczniemy nabożeństwo majowe w naszym sanktuarium. Dzisiejszy dzień jest także dniem modlitw za ludzi pracy.

1. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski oraz 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym dniu porządek Mszy niedzielny, w sposób szczególny w modlitwie pamiętajmy o naszej Ojczyźnie. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 16:00, o prowadzenie prosimy KSM. O godzinie 18:30 Akcja Katolicka zaprasza na majówkę przy kapliczce w Porębach Dymarskich.

1. W Czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18:00 zapraszamy do modlitwy grupy duszpasterskie.

1. Od pierwszego maja codziennie śpiewać́ będziemy litanię Loretańską̨ ku czci NMP. W niedzielę majówka o godz. 16:40, w dni powszednie o godz. 18:00 bezpośrednio po jej zakończeniu Msza Święta. Również w kaplicach dojazdowych majówko godz. 18:00.

1. 2 maja to święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej pamiętajmy o tym i udekorujmy na te majowe święta nasze domy biało-czerwoną flagą. Niech to będzie wyraz naszego patriotyzmu. Młodzież rozprowadzać będzie flagi państwowe oraz maryjne, zachęcamy do nabycia tych, którzy nie mają w domu flagi, aby poprzez jej wywieszenie okazywać szacunek i pamięć o najważniejszych świętach naszej Ojczyzny. Cena flagi to 10 zł, aczkolwiek ofiara jest dobrowolna.

1. W poniedziałek 2 maja o godz. 18:30 w naszym sanktuarium zostanie odprawiona msza św. za wszystkich tegorocznych maturzystów.

1. W przyszłą niedzielę 8 maja o godzinie 13:00 w Mechowcu dzieci z klasy III przyjmą I Komunię św. Z tej racji nie będzie popołudniowej mszy o godz. 15:00. W tym dniu o godz. 11:00 w Cmolasie uroczysta suma odpustowa, z racji Uroczystości św. Stanisława.
  2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca z tej racji:

Codziennie przed poranną i wieczorną Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi;

✓ W Czwartek do sakramentu pokuty od godz. 17:00

✓ W Piątek spowiedź od godziny 6:00 i 17:00, od godz. 8:00 odwiedzimy chorych Cmolas i Mechowiec, zaś

od godz. 14:00 Hadykówka;

✓ W sobotę w zabytkowym kościele o 10:30 różaniec, Msza Święta o godz. 11:00. O godz. 17:00 wystawienie

Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszo-sobotnie oraz zmiana tajemnic różańcowych,

✓ Spowiedź w Hadykówce w środę od godz. 18:00, a Komunia Święta w piątek o godz. 17:00;

✓ W Mechowcu spowiedź w piątek o godz. 19:15, o godz. 19:30 msza św.

1. W tym tygodniu wspominamy:
  • W poniedziałek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  • We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski;
  • W czwartek wspomnienie św. Floriana, męczennika; w sposób szczególny do wspólnej Modlitwy zapraszamy strażaków
  • W piątek święto apostołów Filipa i Jakuba;
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

1. Akcja Katolicka w Cmolasie organizuje pielgrzymki, szczegółowe informacje znajdują się w gablocie. Będą to wyjazdy do :  Komańczy; Częstochowy; Lichenia i Kalisza; Krakowa i Wadowic.  Zapraszamy na wspólne pielgrzymowanie.

1. We wtorek i piątek kancelaria parafialna nieczynna.

1. W maju powrócimy do rocznej składki na rzecz parafii, bardzo serdecznie proszę o  finansowe wsparcie zaplanowanych dzieł, a najbliższym są meble do zakrystii. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać.

Nawróćcie się do Boga waszego,

On bowiem jest łaskawy i miłosierny.”

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003