4 Niedziela Wilkanocna- ogłoszenia parafialne 2022-05-07

1. Dzisiaj w naszym sanktuarium przeżywamy odpust parafialny ku czci św. Stanisława pierwszego patrona naszej parafii. Ponadto od wielu lat IV niedzielę wielkanocną, nazywamy niedzielą Dobrego Pasterza obchodzimy ją jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W tym roku przeżywamy go pod hasłem "Powołani do budowania rodziny ludzkiej". Światowy Dzień Modlitw  o  Powołania to inicjatywa papieża Pawła VI. Pierwszy raz był obchodzony 12 kwietnia 1964 r. W Mechowcu o godz. 13:00 odbędzie się dla dzieci z tej wioski I komunia św.

1. Biały tydzień w Mechowcu od poniedziałku do soboty z wyjątkiem piątku. Codziennie nabożeństwo majowe o godz. 18:00, po nim Msza Święta.

1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 17:30, o prowadzenie prosimy róże św. Hiacynty. Adorację zakończymy nowenną do św. Józefa z racji drugiego wtorku miesiąca.

1. We wtorek w Cmolasie po Mszy Świętej spotkanie dzieci z klas IV (Cmolasu i Hadykówki) wraz z ich rodzicami w ramach przygotowania do rocznicy I Komunii Świętej, która będzie miała miejsce w Cmolasie 22 maja o godz. 11:00.

2. W Mechowcu we wtorek po Mszy Świętej spotkanie dzieci z klas IV wraz z rodzicami w ramach przygotowania do rocznicy I Komunii Świętej, która będzie miała miejsce w Mechowcu 15 maja 15:00.

1. W Czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18:00 zapraszamy do modlitwy rodziców i dzieci przygotowujących się do komunii św.

1. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie połączone z procesją. Zapraszamy na wieczorną Msze. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach.

1. W miesiącu maju śpiewać́ będziemy litanię Loretańską̨ ku czci NMP. W niedzielę majówka o godz. 16:40, w dni powszednie o godz. 18:00 bezpośrednio po jej zakończeniu Msza Sowięta (także w kaplicach dojazdowych).

1. Uczniowie z klas VI szkoły podstawowej naszej parafii w piątek otrzymali kwestionariusz celem otrzymania indeksu do bierzmowania. Kwestionariusz wraz ze zdjęcie należy złożyć do 28 maja br. u  katechetów. Gdyby ktoś nie otrzymał kwestionariusza, można go uzyskać w kancelarii parafialnej.

1. W przyszłą niedzielę 15 maja dzieci z klas III ze szkół w Cmolasie i Hadykówce podczas uroczystej sumy o godz. 11:00 przyjmą I komunie św.

1. W tym tygodniu wspominamy:
  • W poniedziałek liturgiczna uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika patrona Polski
  • W sobotę święto Macieja apostoła
  1. Tradycją lat poprzednich nasza parafia będzie organizować pieszą oraz autokarową pielgrzymkę do Leżajska w dniach 3-4 czerwca (piątek-sobota). Szczegóły można uzyskać w zakrystii, zapisy w zakrystii lub na stronie: https://forms.gle/9oE6gkYDweTheqb98

1. Liturgiczna Służba Ołtarza składa serdeczne Bóg zapłać firmą: Green Koltex, Słoneczny Zakątek Kolbuszowa, CMOLS-FRUT, SuWiTERM, AC Klima, Delta Folie i Technologie Kolbuszowa, za wsparcie akcji „KOŁO ratunkowe do KOŁObrzegu”.

1. Dyrekcja Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni ogłasza nabór uczniów. Szczegóły w  gablocie.

1. Na ołtarz Miłosierdzia Bożego złożono ofiarę od anonimowego darczyńcy. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać.

Nawróćcie się do Boga waszego,

On bowiem jest łaskawy i miłosierny.”

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003