6 Niedziela Wielkanocna- ogłoszenia parafialne 2022-05-21

1. Dzisiaj w Cmolasie dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej z Cmolasu i Hadykówki przeżywają rocznicę swojej komunii św. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na działalność diecezjalnego katolickiego Radia VIA.

1. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. W tych dniach w naszym sanktuarium nabożeństwo błagalne o urodzaje, procesja i błogosławieństwo Boże w pracy (nie tylko na roli).

1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 17:30, o prowadzenie prosimy róże św. Barbary.

1. W Czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18:00 zapraszamy do modlitwy rodziny naszej parafii.

1. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

1. W sobotę, 28 maja 2022 r. pięciu alumnów WSD w Rzeszowie przyjmie święcenia diakonatu. Uroczystość odbędzie się w kościele parafialnym w Niebylcu o godz. 10. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

1. Codziennie na godzinę 18:00 zapraszamy do naszego Sanktuarium oraz kaplic dojazdowych na nabożeństwa majowe. Bezpośrednio po majówce Msza Święta. W niedzielę nabożeństwo majowe w Cmolasie 16:40, a w Mechowcu 14:40.

1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • We wtorek wspomnienie Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych;
  • W czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana;
  1. Tradycją lat poprzednich nasza parafia będzie organizować piszą oraz autokarową pielgrzymkę do Leżajska w dniach 3-4 czerwca (piątek-sobota). Szczegóły można uzyskać u ks. Rafała lub w zakrystii, zapisy w zakrystii lub na stronie: https://forms.gle/9oE6gkYDweTheqb98. Koszt około 60 zł. Zapisy do 29 maja

1. Organizowana jest autokarowa pielgrzymko-wycieczka do Rzymu, szczegóły na plakatach stronie internetowej: https://forms.gle/cYJEjVKwAWNJN55FA a także u ks. Rafała. Zapisy do 30 maja.

1. Zachęcamy do zapoznania się z wyjazdami dla dzieci i młodzieży organizowanych przez duszpasterstwo diecezji rzeszowskiej. Szczegółowe wyjazdy z Oazy (Ruchu Świat-Życie) KSM, LSO (Liturgicznej Służby Ołtarza), RAM-u znajdują się na plakatach w gablocie oraz na naszych stronach facebookowych. Będzie również organizowana kolonia parafialna w dniach 25-30 czerwca, szczegóły wkrótce.
  1. W dniach 29-31. 05. w parafii św. Alberta w Kolbuszowej odbędą się rekolekcje : „ Maryjo wyrwij mnie z rąk nieprzyjaciół moich”, prowadzi ks. Dominik Chmielewski. Program w gablocie.

1. Szkoła Muzyczna Pierwszego Stopnia w Kolbuszowej ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2022/2023 szczegóły w gablocie. Zapisy przyjmowane są wyłącznie w sekretariacie szkoły.

1. Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej ogłasza zapisy na nowy rok szkolny 2022/23, szczegóły informacji w gablocie parafialnej.

1. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Śpiewajcie Panu pieśń nową, albowiem uczynił cuda;

na oczach pogan objawił swoją sprawiedliwość. Alleluja.”

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003