7 Niedziela Wielkanocna- Wniebowstąpienie- ogłoszenia parafialne 2022-05-28

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, o godzinie 19:00 Majówka przy kapliczce na placu targowym – zapraszamy.

1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 17:30, o prowadzenie prosimy róże św. Jana Pawła II.

1. W środę po Mszy Świętej spotkanie Grupy Biblijnej.

1. W Czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18:00 zapraszamy do modlitwy młodzież naszej parafii.

1. Codziennie na godzinę 18:00 zapraszamy do naszego Sanktuarium oraz kaplic dojazdowych na nabożeństwa majowe. Bezpośrednio po majówce Msza Święta.

1. W niedzielę nabożeństwo majowe w Cmolasie 16:40, a w Mechowcu 14:40.

1. Od środy rozpoczniemy czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej odmawiać będziemy Litanię do Serca Pana Jezusa.

1. W sobotę, 4 czerwca br., o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej Biskup Ordynariusz udzieli sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu jedenastu diakonom naszej diecezji. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Prośmy Pana w tych dniach także o nowe i święte powołania do służby Bożej. Transmisję z uroczystości przeprowadzi radio Via.

1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego. Jednak czas przyjęcia Komunii Świętej wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej (w tym roku do 12 czerwca). Nie zaniedbujmy tego ważnego dla naszej duszy i zbawienia wydarzenia. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca z tej racji:

Codziennie przed poranną i wieczorną Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi;

PROSIMY O KORZYSTANIE Z SAKRAMENTU POKUTY OD PONIEDZIAŁKU  ZE WZGLĘDU NA PIESZĄ PIELGRZYMKĘ DO LEŻAJSKA LICZBA KSIĘŻY POSŁUGUJĄCYCH W KONFESJONALE BĘDZIE OGRANICZONA

✓ W Czwartek do sakramentu pokuty od godz. 17:00.

✓ W czwartek od godz. 8:00 ks. proboszcz odwiedzi chorych, zaś ks. Rafał od godz. 14:00 Hadykówka;

✓ W Piątek odwiedzi chorych od 8:00 ks. Adam i ks. Józef

✓ W Piątek spowiedź od godziny 6:00 i 17:00,

✓ W sobotę w zabytkowym kościele o 10:30 różaniec, Msza Święta o godz. 11:00. O godz. 17:00 wystawienie

Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszo-sobotnie oraz zmiana tajemnic różańcowych,

✓ Spowiedź w Hadykówce w środę od godz. 18:00, a Komunia Święta w piątek o godz. 16:00;

✓ W Mechowcu spowiedź w piątek o godz. 19:15, o godz. 19:30 msza św.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • We wtorek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • W środę wspomnienie św. Justyna, Męczennika;
  • W czwartek uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego;
  • W piątek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników;

1. Przypominamy, że dziś kończą się zapisy na pieszą i autokarową pielgrzymkę do Leżajska. Szczegóły można uzyskać u ks. Rafała lub w zakrystii, zapisy w zakrystii lub na stronie: https://forms.gle/9oE6gkYDweTheqb98. Koszt około 60 zł. Pielgrzymka wyruszy w piątek po porannej mszy św. Pielgrzymkę zakończymy mszą św. w sanktuarium w Leżajsku o godz. 14:00. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką odbędzie się w czwartek po wieczornej mszy św.

1. Organizowana jest autokarowa pielgrzymko-wycieczka do Rzymu, szczegóły na plakatach stronie internetowej: https://forms.gle/cYJEjVKwAWNJN55FA a także u ks. Rafała. Zapisy do 30 maja.

1. Zachęcamy do zapoznania się z wyjazdami dla dzieci i młodzieży organizowanych przez duszpasterstwo diecezji rzeszowskiej. Szczegółowe wyjazdy z Oazy (Ruchu Świat-Życie) KSM, LSO (Liturgicznej Służby Ołtarza), RAM-u znajdują się na plakatach w gablocie oraz na naszych stronach facebookowych. Będzie również organizowana kolonia parafialna w dniach 25-30 czerwca, szczegóły wkrótce.

1. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskich, która przypada w tym roku 16 czerwca, dlatego już teraz prosimy, aby w organizację ołtarzy zaangażowały się grupy: I ołtarz – LSO i OAZA (ks. Rafał prosi chętnych rodziców o kontakt i pomoc); II ołtarz – KSM; III Ołtarz – Akcja Katolicka, IV Ołtarz- Grupa Biblijna.

1. Przygotowanie ołtarza polowego siostra Maria wraz z parafianami z Hadykówki. Ofiary na kwiaty do ołtarzy prosimy składać do skarbonki w przedsionku kościoła.

1.  W związku z roczną ofiarą na potrzeby parafii (za rok 2021) informuję że pozostaje ona na dotychczasowym poziomie 150 zł., bardzo proszę przewidzieć taką ofiarę w najbliższym czasie. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Śpiewajcie Panu pieśń nową, albowiem uczynił cuda;

na oczach pogan objawił swoją sprawiedliwość. Alleluja.”

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003