Uroczystość Zesłania Ducha Świętego- ogłoszenia parafialne 2022-06-04

1. Dzisiaj obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy, że dzisiejszą uroczystością, kończy się okres Wielkanocny. Jednak czas przyjęcia Komunii Świętej wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej (w tym roku do 12 czerwca). Nie zaniedbujmy tego ważnego dla naszej duszy i zbawienia wydarzenia.

1. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek wspomnienie Matki Kościoła z tej racji odpust w parafii Zarębki.

1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 17:30, o prowadzenie prosimy róże bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. o. Michała Tomaszka.

1. W środę po wieczornej mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. W tym dniu również po mszy św. obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów ze szkół podstawowych i średnich. Obecność OBOWIĄZKOWA.

1. W Czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18:00 zapraszamy do modlitwy dzieci oraz uczniów klas VI przygotowujących się do bierzmowania wraz z rodzicami. Podczas mszy św. zostaną wręczone uroczyście indeksy do bierzmowania. Po mszy św. spotkanie organizacyjne uczniów i rodziców.

1. W piątek zapraszamy uczniów klas VII przygotowujących się do bierzmowania wraz z rodzicami na wieczorną mszę św. Po mszy św. spotkanie organizacyjne.

1. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej i suma odpustowa w Mechowcu. Porządek Mszy Św. w tym dniu w Mechowcu o 8:00 i 11:00. Na uroczystą sumę odpustową zapraszamy scholę by ubogaciła tę uroczystość śpiewem, Koło Gospodyń PRYMULE do darów ofiarnych i feretronu, strażaków, którzy zawsze są szczególną ozdobą tych uroczystości, do baldachimu.

1. W czerwcu po Mszy Świętej odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła;
  • W środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej;
  • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego iw Wiecznego Kapłana;
  • W sobotę wspomnienie św. Barnaby, apostoła;
  1. Zachęcamy do zapoznania się z wyjazdami dla dzieci i młodzieży organizowanych przez duszpasterstwo diecezji rzeszowskiej. Szczegółowe wyjazdy z Oazy (Ruchu Świat-Życie) KSM, LSO (Liturgicznej Służby Ołtarza), RAM-u znajdują się na plakatach w gablocie oraz na naszych stronach facebookowych.

1. Będzie również organizowana kolonia parafialna w dniach 25-29 czerwca, szczegóły na stronach facebook oraz plakatach, a także u ks. Rafała. Link do zapisów https://forms.gle/VZNP8ubxgpAnz3nX6 Koszt półkolonii 700 zł jednak dzięki uzyskanemu dofinansowaniu to 500 zł.

1. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskich, która przypada w tym roku 16 czerwca, dlatego już teraz prosimy, aby w organizację ołtarzy zaangażowały się grupy: I ołtarz – LSO i OAZA (ks. Rafał prosi chętnych rodziców o kontakt i pomoc); II ołtarz – KSM; III Ołtarz – Akcja Katolicka, IV Ołtarz- Grupa Biblijna.

1. Przygotowanie ołtarza polowego oraz dywanu z kwiatów parafianie z Hadykówki. Ofiary na kwiaty do ołtarzy prosimy składać do skarbonki w przedsionku kościoła.

1. O przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała w Mechowcu prosimy: I ołtarz rodzina Ziębów, Maciąg, dwie rodziny Kosiorowskich; II ołtarz rodzina Margański, Michałek, Dworak, Matejek; III ołtarz rodzina Kosiorowski, Serafin, dwie rodziny Gołębiowskich; IV ołtarz 3 rodziny Gołębiowskich, Sochacki. Do sprzątanie Kościoła prosimy rodziny Durak, Serafin, Kopeć, Drapała.

1. W uroczystość Bożego Ciała odbędzie się koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie. Z naszej parafii będzie organizowany autokar, zapisy przez formularz google do 13 czerwca, w koncercie mogą brać udział osoby od 13 roku życie za zgodą rodziców bądź młodsi z opiekunem prawnym. Link do zapisów: https://forms.gle/7UKGU1pjmoRuKLic6 Koszt to 20 zł.

1.  Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać.

Śpiewajcie Panu pieśń nową, albowiem uczynił cuda;

na oczach pogan objawił swoją sprawiedliwość. Alleluja.”

konta bankowe: BS Kolbuszowa o/Cmolas

CMOLAS 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHWIEC 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA. 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003