Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

34 Niedziela Zwykła 2022-11-19

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to również patronalny dzień Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Jesteśmy wszyscy zaproszeni do budowania Królestwa Bożego – Królestwa prawdy i sprawiedliwości, miłości i pokoju, łaski i świętości.

 

 1. Na ołtarzach bocznych wyłożone są Torby Miłosierdzia. Wszystkie osoby chętne prosimy o artykuły spożywcze i środki czystości, które zostaną rozprowadzone przed świętami między najbardziej potrzebujących seniorów w naszej parafii (jeśli toreb miłosierdzia zabraknie prosimy o artykuły przynoszone w zwykłych torbach).

 

 1. We wtorek:

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00, o prowadzenie adoracji prosimy członkinie Róży bł. Karoliny Kózki.

  • Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Msze Świętą. Po niej katecheza.

  • Msza Święta w Mechowcu o godz. 18:00

 

 1. W środę:

  • Zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich spotkanie w salce na ołtarzu polowym.

  • W środę spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej o 15:30 w Ochronce.

 

 1. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o 17:00.

 

 1. W Piątek zapraszamy członków OAZY na godz. 16:00. Spotkanie KSM po Mszy Świętej w salce.

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  • We wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy z racji jej wspomnienia życzymy naszym Organistom Pani Urszuli, Panu Markowi i Panu Mateuszowi wszelkich łask Bożych w życiu osobistym i zawodowym.

  • W czwartek wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, Kapłana i towarzyszy Męczenników;

 

 1. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. W każdą sobotę od 26 listopada począwszy będziemy o godz. 17:00 celebrować uroczystą niedzielną Mszę Świętą połączoną z pierwszymi Nieszporami tej Niedzieli. Liturgia Godzin popularnie zwana Brewiarzem nie jest tylko prywatną modlitwą księdza, ale jak podkreśla Kościół jest to Modlitwa całego Ludu Bożego.

 

 1. Od I Niedzieli Adwentu rozpoczną się wypominki roczne za zmarłych.

 

 1. Przy naszym cmentarzu będą podstawione przyczepy na które prosimy składać chryzantemy bez doniczek i oczywiście tylko te naturalne sztuczne do wiązanki jak zawsze do kontenerów.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).