34 Niedziela Zwykła 2022-11-19

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to również patronalny dzień Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Jesteśmy wszyscy zaproszeni do budowania Królestwa Bożego – Królestwa prawdy i sprawiedliwości, miłości i pokoju, łaski i świętości.

1. Na ołtarzach bocznych wyłożone są Torby Miłosierdzia. Wszystkie osoby chętne prosimy o artykuły spożywcze i środki czystości, które zostaną rozprowadzone przed świętami między najbardziej potrzebujących seniorów w naszej parafii (jeśli toreb miłosierdzia zabraknie prosimy o artykuły przynoszone w zwykłych torbach).

1. We wtorek:

• Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00, o prowadzenie adoracji prosimy członkinie Róży bł. Karoliny Kózki.

• Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Msze Świętą. Po niej katecheza.

• Msza Święta w Mechowcu o godz. 18:00

1. W środę:

• Zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich spotkanie w salce na ołtarzu polowym.

• W środę spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej o 15:30 w Ochronce.

1. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o 17:00.

1. W Piątek zapraszamy członków OAZY na godz. 16:00. Spotkanie KSM po Mszy Świętej w salce.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

• We wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy z racji jej wspomnienia życzymy naszym Organistom Pani Urszuli, Panu Markowi i Panu Mateuszowi wszelkich łask Bożych w życiu osobistym i zawodowym.

• W czwartek wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, Kapłana i towarzyszy Męczenników;

1. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. W każdą sobotę od 26 listopada począwszy będziemy o godz. 17:00 celebrować uroczystą niedzielną Mszę Świętą połączoną z pierwszymi Nieszporami tej Niedzieli. Liturgia Godzin popularnie zwana Brewiarzem nie jest tylko prywatną modlitwą księdza, ale jak podkreśla Kościół jest to Modlitwa całego Ludu Bożego.

1. Od I Niedzieli Adwentu rozpoczną się wypominki roczne za zmarłych.

1. Przy naszym cmentarzu będą podstawione przyczepy na które prosimy składać chryzantemy bez doniczek i oczywiście tylko te naturalne sztuczne do wiązanki jak zawsze do kontenerów.