I Niedziela Adwentu 2022-11-28

1. Od dzisiejszej Niedzieli rozpoczynamy Adwent, a wraz z nim nowy Rok Liturgiczny.

Pierwsza część Adwentu trwa od dziś, aż do 16 grudnia włącznie i ma na celu nasze osobiste przygotowanie na ostateczne spotkanie z Chrystusem.

Druga część Adwentu trwa od 17 grudnia do 24 grudnia i jest bezpośrednim przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Duchową pomocą w dobrym przeżyciu Adwentu będą dla nas:

• Niedzielne Prymarie o godz. 06:00

• W każdą sobotę Adwentu o godz. 17:00 Niedzielna Msza Święta połączona z Nieszporami;.

• Roraty odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, w sobotę o 06:30.

1. Od I Niedzieli Adwentu rozpoczniemy modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

1. Na ołtarzach bocznych wyłożone są Torby Miłosierdzia. Wszystkie osoby chętne prosimy o artykuły spożywcze i środki czystości, które zostaną rozprowadzone przed świętami między najbardziej potrzebujących seniorów w naszej parafii (jeśli toreb miłosierdzia zabraknie prosimy o artykuły przynoszone w zwykłych torbach do zakrystii, bądź na plebanie).

1. We wtorek:
    • Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00, o prowadzenie adoracji prosimy członkinie Róży św. Rozalii.
    • Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Msze Świętą. Po niej katecheza.
    • Msza Święta w Mechowcu o godz. 18:00.

1. W środę:
    • Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej o 15:30 w Ochronce.
    • Spowiedź Święta w Hadykówce od godz. 16:00.

1. Pierwszy czwartek miesiąca:
    • Spowiedź Święta w Cmolasie od 16:30
    • Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o 17:00.

1. Pierwszy piątek miesiąca:
    • Chorych z posługą odwiedzimy w: Cmolasie i Mechowcu od 08:00, w Hadykówce od 14:30.
    • Komunia Święta w Hadykówce o 15:45.
    • Spowiedź Święta w Cmolasie od 16:00.
    • Zapraszamy na spotkanie KSM. Rozpoczynamy Mszą Świętą, następnie spotkanie w salce.
    • Spowiedź Święta w Mechowcu od 18:00 później Msza Święta.

1. Pierwsza sobota miesiąca:
    • dodatkowa Msza Święta w zabytkowym kościele o 11:00, przed Mszą różaniec.
    • Zapraszamy wszystkich członków Róż różańcowych na 16:00 do wspólnej modlitwy z racji Nabożeństwa Pierwszych sobót miesiąca. Po liturgii zmiana tajemnic różańcowych.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
    • W środę święto św. Andrzeja, apostoła;
    • W piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

1. Przy naszym cmentarzu są podstawione przyczepy, na które prosimy składać chryzantemy bez doniczek tylko te naturalne, a sztuczne wiązanki jak zawsze do kontenerów.

1. Bardzo proszę o zachowanie porządku w toaletach, zniszczenia które mają miejsce zostaną uzupełnione wraz z nową kamerą która została skradziona. A młodzież która się tam kręci proszę o ograniczenie pobytu do tego co konieczne.