II Niedziela Adwentu 2022-12-05

1. Dziś pierwsza Niedziela grudnia, po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Liturgia słowa drugiej niedzieli Adwentu prowadzi do refleksji nad naszą codziennością. Prorok Izajasz w pięknym poemacie mesjańskim ukazuje istotne cechy Mesjasza – będzie On królem Dawidowego rodu, napełniony pełnią darów Ducha Świętego. Mesjasz, którego zapowiada Izajasz, zaprowadzi wśród ludu sprawiedliwość i powszechny pokój. Święty Paweł w Liście do Rzymian ukazuje Chrystusa jako wzór postępowania człowieka wobec innych. W końcu Ewangelia wprowadza nas w działalność Jana Chrzciciela i wołanie do nawrócenia.

1. W poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie grupy biblijnej, zapraszamy członków, a także wszystkich pragnących zgłębiać tekst Pisma Świętego.

1. We wtorek:

• Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00, o prowadzenie adoracji prosimy członkinie Róży św. Joanna Beretta Molla.

• We wtorek po Mszy Świętej w Cmolasie z dziećmi i młodzieżą, którzy należą do grup parafialnych spotka się św. Mikołaj. Rodzice, którzy pragnęli by, aby do ich dzieci również przybył św. Mikołaj, prosimy zostawić list do Świętego Biskupa w Zakrystii.

• Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Msze Świętą. Po niej katecheza.

• Po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej

• Msza Święta Roratnia w Mechowcu o godz. 18:00. Prosimy przynieść lampiony.

1. W środę:

• Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej o 15:30 w Ochronce.

• Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich po Mszy na ołtarzu polowym,

• Rozpoczniemy przygotowania do zawierzenia się Maryi naszej Niepokalanej Matce dlatego do niedzieli każdego wieczoru na Mszy Świętej będziemy wsłuchiwać się w Słowo Boże, by w  niedzielę dokonać aktu zawierzenia Maryi - ZAPRASZAMY

1. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, z tej racji:

• Podczas czwartkowej wieczornej Mszy Świętej dzieci z klas III przygotowujące się do

I Komunii Świętej otrzymają Medaliki, zapraszamy dzieci wraz z rodzicami;

• Również w czwartek podczas wieczornej Mszy Świętej zostaną przyjęte nowe dziewczęta do Dziewczęcej Służby Maryjnej;

• Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17:00.

1. W piątek

• Spotkanie KSM i OAZY. Rozpoczynamy Mszą Świętą, następnie spotkanie w salkach.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

• We wtorek wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa.

• W środę Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

• W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

1. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw (dawne Suche Dni) w  intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.

1. Przy naszym cmentarzu będą podstawione przyczepy na które prosimy składać chryzantemy bez doniczek i oczywiście tylko te naturalne sztuczne wiązanki wkładamy jak zawsze do kontenerów.