Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

IV Niedziela Adwentu 2022-12-17

 1. To bezcenne, że Kościół, sprawując Eucharystię, przypomina nam nieustannie: „Bóg jest z tobą, człowieku”. Chrystus bowiem pozostaje wciąż z całą wspólnotą Kościoła, która jest Jego Ciałem – zarówno w Swoim Słowie, jak również w Ciele i Krwi. To wszystko, co wydarzyło się dwa tysiące lat temu, pozostaje nadal żywą obecnością. Dlatego będziemy uroczyście, rodzinnie i wspólnotowo cieszyć się i radować, obchodząc pamiątkę Bożego Narodzenia nie jako wydarzenie z zamierzchłej przeszłości, ale rzeczywistość dziejącą się wciąż tu i teraz.

 

 1. Przypominamy, że dziś mija termin zgłaszania osób chorych, które chciałyby przystąpić do sakramentów z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Z posługą udamy się w piątek 23 grudnia od godziny 8:00.

 

 1. W poniedziałek:

 • zakończenie zbierania produktów dla potrzebujących naszej parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, po wieczornej Eucharystii spotkania parafialnego Koła Caritas, zapraszamy i dziękujemy za samarytańską posługę.

 

 1. We wtorek:

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00, o prowadzenie adoracji prosimy członków Róży św. Dominika Savio.

  • Msza Święta Roratnia w Mechowcu o godz. 18:00. Prosimy przynieść lampiony.

 

 1. W środę:

  • W naszej Parafii odbędzie się Spowiedź Święta przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Cmolas godzinach 09:00 – 12:00 (przerwa 10:15-10:45) i po południu 15:00 – 19:00 (przerwa 17:00-18:00) W Mechowcu i Hadykówce spowiedź od 15:00 do 16:30. W Wigilię nie będzie spowiedzi poza porannym dyżurem przed Mszą Świętą.

    

  • Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej o 15:30 w Ochronce.

 

 1. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17:00.

 

 1. Informujemy, że są do nabycia parafialne opłatki na wigilijny stół.

 

 1. KSM naszej parafii zaprasza na Jasełka, które będą wystawiane 26 grudnia w Święto św. Szczepana po Mszach Świętych o 07:00; 09:00; 11:00. Przedstawienie odbędzie się na Sali Widowiskowej na ołtarzu polowym.

 

 1. W dugi dzień świąt LSO naszej parafii będzie rozprowadzać wino z okazji wspomnienia św. Jana. Zachęcam do zabrania i wina i wsparcia naszej Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

 1. Pasterka w parafii w Cmolasie o godz. 22:00 i 24:00, w Mechowcu i Hadykówce o godz. 24:00.

 

 1. Od 27 grudnia planujemy rozpoczęcie Wizyty Duszpasterskiej. Szczegóły i harmonogram kolędy zostanie podany na ogłoszeniach 26 grudnia.

 

 1. Podmiot Lecznicy NOVI-MED zaprasza do korzystania z darmowej rehabilitacji w domu pacjenta. Szczegóły w gablocie

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).