NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 2023-01-08

1. Dzisiejsze Niedziela jest wspomnieniem chrztu Pana Jezusa w Jordanie, w czasie którego Bóg Ojciec objawił ludzkości, kim jest Jezus z Nazaretu. Zgromadziliśmy się, żeby wyznać, iż Jezus jest umiłowanym Synem Boga i prawdziwym Barankiem, który gładzi grzechy świata. Człowiek ochrzczony jest dzieckiem rodziców, Franiu Kasia Antoś Zosia, ale jest również dzieckiem Boga. W godzinie chrztu sam Bóg wypowiada nad nim słowa: „Ten jest mój syn umiłowany, w którym mam upodobanie” (Mt 3,17). Ta właśnie tajemnica chrztu została objawiona nad Jordanem. Serce ochrzczonego zostaje wypełnione świętością Boga i faktycznie On ma w nim upodobanie. Każdy z nas staje się jednak odpowiedzialny za ten niezwykły dar, bliskości z Bogiem Ojcem, Synem i Duchem Świętym.

1. Od poniedziałku rozpoczynamy Okres Zwykły – w ciągu roku. Śpiew kolęd trwa tradycyjnie do 2 lutego.

1. Z racji trwającej wizyty duszpasterskiej, a także zbliżających się ferii informujemy, że Msze Święte w ciągu tygodnia w Mechowcu i Hadykówce powrócą po 31 stycznia.

1. We wtorek:
    • Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00, o prowadzenie prosimy członków Akcji Katolickiej.
    • Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Msze Świętą. Po niej katecheza.

1. W środę spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej o 15:30 w Ochronce.
    Po Mszy Świętej spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

1. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17:00. W sposób szczególny do modlitwy zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

1. W Piątek spotkanie KSM

1. Uległa zmianie godzina Mszy Świętej w Mechowcu.

W Niedziele zamiast godz. 09:15, obowiązuje  godz. 09:00

1. Ciąg dalszy wizyt duszpasterskich:

sacerdos

domy od 255c

Do 283

---

OSOBY, KTÓRE CHCIAŁYBY PRZYJĄC KSIĘDZA Z WIZYTĄ DUSZPASTERSKĄ, A NIE MOGŁY TEGO ZROBIĆ W WYZNACZONYM DLA NICH TERMINIE PROSIMY, ABY W ZAKRYSTII POZOSTAWIĆ NUMER KONTAKTOWY W CELU  USTALENIA DATY KOLĘDY.

Bóg zapłać za ofiary złożone z racji kolędy. Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła:

Cmolas: 4758 zł, 3 €; Hadykówka: 582,00 zł, Mechowiec: 934,00 zł,  Składka z minionej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Bóg zapłać, za wszystkie złożone ofiary, na tacę, konto parafialne i ofiary roczne kopertowe.