Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

II Niedziela Zwykła 2023-01-15

 

 1. Nasza parafia zaprasza dzieci, młodzież i starszych do udziału w wyjazdach organizowanych w czasie ferii. W programie: FlyPark; Kino; Sanktuarium bł. Karoliny. Szczegóły i link do zapisów dostępne na profilu Facebook’owym parafii. Zapisy do środy (18.01.2023).

 

 1. W dniach 18 - 25 stycznia br. przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pod hasłem „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (por. Iz 1,17) obchodzony będzie kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zgodnie z tradycją, wierni różnych wyznań spotkają się na ekumenicznych nabożeństwach i wysłuchają homilii przedstawicieli innych Kościołów.

 

 1. W poniedziałek po Mszy Świętej Spotkanie Grupy Biblijnej. Aby przyjść na spotkanie grupy nie jest potrzebna wyszukana wiedza i biegła znajomość Pisma, a tylko dobre chęci, Biblia, dlatego Zapraszamy wszystkich chcących zgłębiać tekst Pisma Świętego.

 

 1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 o prowadzenie adoracji prosimy członkinie Koła Gospodyń w Cmolasie.

 

 1. W środę na Eucharystię i spotkanie Akcji Katolickiej, zapraszamy wszystkich stałych i nowych uczestników.

 

 1. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz.17:00, w sposób szczególny do modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu – adoracja do 21:00.

 

 1. W trzeci piątek miesiąca będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

 

 1. Niedziela, 22 stycznia przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. Niech będzie dla nas wszystkich spotkaniem z Żywym Słowem, które zbawia każdego człowieka – z Jezusem Chrystusem.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 • We wtorek wspomnienie św. Antoniego prosimy Go o pomoc szczególnie gdy chcemy kogoś lub coś odnaleźć
 • We czwartek Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa i głównego patrona naszej diecezji;
 • W sobotę wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.

 

 1. Dom Diecezjalny TABOR w Rzeszowiezaprasza na katechezy przedmałżeńskie w formie rekolekcyjnej w dniach 20-22 stycznia 2023 r. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły i zapisy poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej tabor.rzeszow.pl 

 

 1. Wszystkim wypoczywającym na feriach życzymy błogosławionego czasu odpoczynku tym co wyjadą i tym co przybędą – by nabrali sił do pracy, nauki.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Rodzinom z którymi mogliśmy się spotkać na kolędowych odwiedzinach, za serdeczność, rozmowy, sugestie, zatroskanie o naszą wspólnotę parafialną, poczęstunek a także za złożone ofiary kolędowe.

 

 1. Osoby, które chciałyby przyjąć księdza z wizytą duszpasterską, a nie mogły tego zrobić w wyznaczonym dla nich terminie prosimy, aby w zakrystii pozostawić numer kontaktowy w celu ustalenia daty kolędy.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

 • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 • Nawiedzenie świętej Elżbiety
 • Narodzenie Pana Jezusa
 • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
 • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Ochrona zabytków

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).