XXV Niedziela zwykła 2023-09-24

1. Boże słowo zaprasza nas dziś do refleksji nad motywami naszej wiary i kroczenia za Jezusem. On obiecuje nam niebo i chce byśmy tam dotarli. To ono jest naszym nadrzędnym celem i nim mamy cieszyć się wszyscy, niezależnie jak długo zajęło nam dojrzewanie do nawrócenia.
  2. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy program przygotowania dzieci do pierwszej spowiedzi
    i Komunii świętej. Materiały do zabrania są wyłożone w podpisanych segregatorach na stoliku
    z gazetami. Prosimy dzieci i rodziców o ich zabranie i wykorzystanie. Zabieramy tylko kartę do wpięcia w teczce, kartkę z inicjałami zostawiamy w segregatorze.
  3. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. O jej prowadzenie prosimy Siostry z Róży św. ojca Pio.
  4. Spotkanie DSM we środę o godz. 16:00 w Ochronce. Zachęcamy dziewczynki do udziału w spotkaniach.
  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w środę. Spotkanie rozpoczynamy Mszą świętą o 18:30.
  6. W środę po Mszy świętej spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
  7. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18:00.
  8. W sobotę spotkanie OAZY. Rozpoczynamy Mszą Świętą w o godz.18:30 później spotkanie w salce. Zapraszamy również dzieci z klas IV, V, VI chcące uczestniczyć w spotkaniach parafialnej wspólnoty OAZY.
  9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele
    i w domu, trzeba naszego wołania by wypełniając prośbę Maryi z Fatimy o modlitwę różańcową odmieniać to co złe, przez pokutę i Różaniec. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30 a po nim Msza święta. O poprowadzenie modlitwy prosimy siostry z Róży św. Agaty.
  10. W kościołach dojazdowych nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.00. W niedziele w Hadykówce po Mszy świętej, w Mechowcu o 14.30. Zapraszamy do prowadzenia modlitwy różańcowej, zapisy w zakrystii.
  11. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
    • W środę wsp. św. Wincentego a Paulo
    • W czwartek wsp. św. Wacława
    • W piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
    • W sobotę wsp. Hieronima.
  12. Od 1.10.2023 wieczorna Msza święta sprawowana będzie o godz. 17.00.
  13. Dzisiaj zbiórka do puszek na wsparcie naszego diecezjalnego katolickiego Radia Via Bóg zapłać za składane ofiary.

Tajemnice Radosne

• Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie