Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XXVII 2023-10-08

 1. Pan Bóg okazuje swoją wszechmoc w łasce przebaczania. Doznanie Bożej miłości winno rodzić w nas owoce miłości do drugiego człowieka. Tak jak Bóg jest cierpliwy i hojny w przebaczaniu tym, którzy żałują, tak i my mamy czynić to wobec innych.
 2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w naszych kościołach. W dni powszednie modlimy się o godz. 17.00, a w niedziele w Cmolasie
  o godz. 16.30, w Hadykówce po Mszy świętej,
  w Mechowcu o godz. 14.30.
 3. O prowadzenie nabożeństwa różańcowego w tym tygodniu prosimy:

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Piątek

Sobota

Niedziela

Kandydaci do bierzmowania z grupy ks. Adama

Prowadzący adorację

Przedszkole sióstr

LSO

Oaza

Róża różańcowa św. Dominika Savio

 1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. O jej prowadzenie prosimy Siostry z Róży św. Anny. Na zakończenie adoracji modlitwy do
  św. Józefa.
 2. We wtorek po Mszy świętej odbędzie się spotkania Akcji Katolickiej.
 3. Spotkanie DSM we środę o godz. 15.30 w Ochronce.
 4. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę świętą w środę. Podczas liturgii odbędzie się wręczenie modlitewników.
 5. W środę o godz. 20.00 nabożeństwo różańcowe dla młodzieży, pracujących i wszystkich chętnych.
 6. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17:00.
 7. W piątek przeżywać będziemy, ostatnie w tym roku, nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza święta, a po jej zakończeniu wyruszymy na procesję różańcową. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach.
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XXIII Dzień Papieski "Cywilizacja życia". Młodzież KSM rozprowadzać będzie kremówki, z których dochód przeznaczony zostanie na formacje naszej młodzieży. Ofiarą do puszek wspieramy Żywy pomnik Jana Pawła II.
 9. Zbliża się listopad - miesiąc naszej duchowej pomocy zmarłym poprzez modlitwę wypominkową. Od
  I niedzieli Adwentu przez cały rok, będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W kościele wyłożone są kartki, na których prosimy czytelnie DRUKOWANYMI LITERAMI wpisywać nazwiska i imiona zmarłych polecanych modlitwie (w mianowniku - bez odmieniania). Ofiara na wypominki roczne za jedną duszę wynosi tyle ile intencja mszalna, natomiast ofiary składane na wypominki listopadowe są dowolne. W wypominkach rocznych nie zgłaszamy osób zbiorowo, np. zmarłych z całej rodziny, lecz indywidualnie.
 10. Wczoraj Ksiądz Biskup udzielił błogosławieństwa animatorskiego trzem lektorom naszej parafii. Nowym animatorom krzyżowym gratulujemy i życzymy gorliwości w posłudze w parafii.
 11. W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy Siostrę Bronisławę Goryl. Życzymy wszelkich łask od Pana Jezusa Przemienionego w posłudze naszej parafii.
 12. W kalendarzu liturgicznym w piątek obchodzić będziemy wsp. bł. Honorata Koźmińskiego.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

 • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 • Nawiedzenie świętej Elżbiety
 • Narodzenie Pana Jezusa
 • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
 • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Ochrona zabytków

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).