Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XXIX 2023-10-22

 1. Święty Papież Paweł VI pisał w „Evangelii nuntiandi”: „Do dawania (…) świadectwa powołani są wszyscy chrześcijanie, którzy z tej racji mogą być prawdziwymi głosicielami Ewangelii.” Każdy z nas powołany jest do głoszenia wiary innym, zwłaszcza przez swój sposób postępowania.
 2. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą otaczamy misjonarzy i wszystkie sprawy związane
  z misjami. Prosimy o nowe powołania misyjne.
 3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w naszych kościołach. W dni powszednie modlimy się o godz. 17.00, a w niedziele w Cmolasie
  o godz. 16.30, w Hadykówce przed Mszą świętą, w Mechowcu o godz. 14.30.
 4. O prowadzenie nabożeństwa różańcowego w tym tygodniu prosimy:

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Piątek

Sobota

Niedziela

Klasa III B

Prowadzący adorację

Przedszkole Sióstr

Ruch Rodzin Nazaretańskich

Akcja Katolicka

Róża różańcowa św. Faustyny

 1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. O jej prowadzenie prosimy Siostry z Róży św. Archanioła Gabriela
 2. Spotkanie DSM we środę o godz. 15.30 w Ochronce.
 3. W środę spotkanie kandydatów do bierzmowania. Po Mszy spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
 4. W środę o godz. 20.00 nabożeństwo różańcowe dla młodzieży i pracujących i wszystkich chętnych.
 5. W czwartek Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17:00. Stańmy przy Jezusie Przemienionym i przemieniającym, by Jego blask rozświetlił wszelkie zakamarki naszego serca i życia.
 6. Zbliża się listopad - miesiąc naszej duchowej pomocy zmarłym poprzez modlitwę wypominkową. Od
  I niedzieli Adwentu przez cały rok, będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W kościele wyłożone są kartki, na których prosimy czytelnie DRUKOWANYMI LITERAMI wpisywać nazwiska i imiona zmarłych polecanych modlitwie (w mianowniku - bez odmieniania). Ofiara na wypominki roczne za jedną duszę wynosi tyle ile intencja mszalna, natomiast ofiary składane na wypominki listopadowe są dowolne. W  wypominkach rocznych nie zgłaszamy osób zbiorowo np. zmarłych z całej rodziny lecz indywidualnie.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty by móc nieść pomoc duszom czyścowym przez zyskiwanie odpustów. Prosimy by spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni października.
 8. W ramach przygotowania do uroczystości Wszystkich Świętych, prosimy o uporządkowanie grobów, a także o troskę o groby opuszczone. Trawy i wszelkie żywe kwiaty prosimy wyrzucać do specjalnie podstawionego kontenera, który będzie podstawiony po najbliższej niedzieli. Pamiętajmy o segregacji naszych tworzyw sztucznych, plastiku i szkła od odpadów biodegradowalnych.
 9. W kalendarzu liturgicznym w sobotę obchodzić będziemy święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

 • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 • Nawiedzenie świętej Elżbiety
 • Narodzenie Pana Jezusa
 • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
 • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Ochrona zabytków

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).