Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XXX Niedziela zwykła 2023-10-29

 1. Przykazanie miłości, o którym mówi dziś Ewangelia stanowi sedno życia chrześcijanina. Św. Augustyn pisał: „Kochaj i rób co chcesz”. Niech te słowa będą zaproszeniem do refleksji nad tym czym kierujemy się w życiu.
 2. Kończy się miesiąc październik – czas naszej wspólnej modlitwy różańcowej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nabożeństwa, prowadzącym, uczestniczącym i dzieciom, które tak licznie przychodziły i poznawały rodzinę Ulmów. O poprowadzenie różańca w poniedziałek prosimy KSM, a we wtorek różańca i adoracji Braci z Róży św. Judy Tadeusza.
 3. Dzieci, które podczas różańców zbierały naklejki prosimy o złożenie podpisanych książeczek w zakrystii w poniedziałek po nabożeństwie. Wśród liderów rozlosujemy liczne nagrody.
 4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Od pierwszego do ósmego listopada mamy możliwość zyskać odpust zupełny, a w pozostałe dni tego miesiąca odpust cząstkowy za pobożne nawiedzenie cmentarza. Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego, przyjęcie Komunii świętej, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 5. Z sakramentu pokuty można skorzystać pół godziny przed każdą Mszą oraz w poniedziałek i wtorek od 19.00 do 20.00. W Hadykówce spowiedź w poniedziałek w godz. 16.00-16.45, a w Mechowcu we wtorek od 16.30.
 6. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte przed południem w porządku niedzielnym. O godz. 13.30 na cmentarzu rozpocznie się procesja za zmarłych,
  a o 14.00 Msza święta. Ofiary składane na tace przeznaczone będą na utrzymanie cmentarza. W tym dniu nie będzie Mszy świętych w Mechowcu o godz. 15.00 i Cmolasie o godz. 17.00.
 7. W czwartek Wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w Cmolasie o godz. 6.30, 9.00
  i 17.00 połączona z Nowenną do Pana Jezusa Przemienionego. W Mechowcu Msza połączona z procesją za zmarłych o godz. 9.00, w Hadykówce o godz. 16.00.
 8. Pierwszy Piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy od godz. 8.00. Komunia św. w Hadykówce o 16.15. Spowiedź w Cmolasie od 16.30. Msza święta w Mechowcu
  o godz. 18.15.
 9. W sobotę w zabytkowym kościele nabożeństwo pierwszych sobót o godz. 10.15 i Msza święta o godz. 11.00. Msza święta wieczorna połączona z nieszporami, które ofiarujemy za zmarłych. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 10. W niedzielę modlitwa wypominkowa i Nieszpory o 16.30.
 11. Od 2 listopada będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. W tym tygodniu modlitwa wypominkowa przed Mszą świętą wieczorną.
 12. W kalendarzu liturgicznym w sobotę obchodzić będziemy wspomnienie św. Karola Boromeusza.
 13. W minioną niedzielę miało miejsce liczenia wiernych, i wynika z tego liczenia, że w Cmolasie, Mechowcu i Hadykówce łącznie do świątyni przybyło 2295 wiernych, z czego 604 osoby przystąpiło do Komunii świętej.
 14. W pierwszą niedzielę miesiąca listopada gościć będziemy naszego Rodaka budowniczego kościoła
  bł. księdza Jerzego Popiełuszki ks. Roberta Mokrzyckiego, naszą modlitwą i ofiarą wesprzyjmy to dzieło budowy nowej świątyni.  

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

 • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 • Nawiedzenie świętej Elżbiety
 • Narodzenie Pana Jezusa
 • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
 • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Ochrona zabytków

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).