Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XXXI Niedziela Zwykła 2023-11-05

 1. W listopadzie naszą uwagę szczególnie kierujemy ku rzeczom ostatecznym. Niesiemy pomoc duszom czyścowym i uświadamiamy sobie, że nas też czeka Sąd Boży. Wsłuchując się w dzisiejsze Słowo Boże stawajmy w prawdzie o sobie, dostrzegając zarówno zalety jak i wady.
 2. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Robert Mokrzyckiego, naszego Rodaka, budującego wraz ze swoimi parafianami i ludźmi dobrej woli kościół bł. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie. Ofiary składane na tace będą przeznaczone na wparcie tego dzieła.
 3. Przeżywamy listopad – czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Od poniedziałku do środy Msza wieczorna połączona będzie z nieszporami za zmarłych.
  W czwartek wypominki połączone z Nowenną, w kolejne dni po wieczornej Mszy świętej. Bóg zapłać za ofiary składane z racji wypominków.
 4. W poniedziałek spotkanie Grupy biblijnej.
 5. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. O jej prowadzenie prosimy Apostolat Margaretka.
 6. Spotkanie DSM we środę o godz. 15.30 w Ochronce.
 7. W środę spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 8. W czwartek na Nowennę do Pana Jezusa Przemienionego i Msze świętą zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii z rodzicami.
  Po nabożeństwie katecheza.
 9. W sobotę obchodzić będziemy Święto Niepodległości. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie. O godz. 11.00 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 10. W czerwcu przeżywać będziemy 100-lecie działalności Sióstr Służebniczek w Cmolasie. Trwają prace nad zbadaniem historii minionego wieku posługi sióstr czego efektem będzie m.in. wydanie okolicznościowego folderu. Dlatego zwracamy się z prośbą do osób, które posiadają zdjęcia związane z ochronką lub wspomnienia, o pomoc. Zdjęcia można składać w zakrystii razem z kartką z imieniem
  i nazwiskiem oraz nr. telefonu. Zostaną one zeskanowane i jak najszybciej wrócą do właścicieli. Osoby, które chciałyby się podzielić wspomnieniami i wiedzą prosimy o zostawienie w zakrystii kartki z imieniem i nazwiskiem oraz nr. telefonu. Zarówno w sprawie zdjęć jak i wspomnień można kontaktować się poprzez
  e-mail: michallewandowski753@gmail.com lub parafiacmolas@gmail.com. Każde zdjęcie i informacja, nawet błaha, mogą się okazać bardzo cenne. Życzliwość darczyńców i osób wspierających nie zostanie zapomniana.
 11. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • W czwartek Święto poświecenia Bazyliki Laterańskiej
  • W piątek wsp. św. Leona Wielkiego
  • W sobotę wsp. św. Marcina z Tours

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

 • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 • Nawiedzenie świętej Elżbiety
 • Narodzenie Pana Jezusa
 • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
 • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Ochrona zabytków

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).