Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

III NIEDZIELA WIEKANOCNA 2017-05-01

1.Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą w dni powszednie o godz. 18.00, a po nich Msza św., natomiast w niedzielę o godz. 16.45.

 

2. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy prosimy członkinie róży  Janiny Korczyńskiej.

 

3. W środę Uroczystość NMP Królowej Polski Głównej Patronki Polski, porządek Mszy Św. niedzielny, zgodnie z tradycją o godz. 19.00 odbędzie się nabożeństwo majowe przy kapliczce blisko ujęcia wody.

 

4. We czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. W tym dniu przypada wspomnienie Św. Floriana – Patrona strażaków. Zapraszamy strażaków do udziału we Mszy św. z Hadykówki we środę o godz. 10.00, z Cmolasu we czwartek o godz. 18.30, i w Mechowcu w niedzielę o godz. 15.00. Pragniemy modlitwą wyprosić im potrzebne łaski i błogosławieństwo w ich służbie.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja: Spowiedź Święta: Cmolas: w czwartek i w piątek od godz. 17.30; Mechowiec: piątek od godz. 19.30. Komunia Św. w Hadykówce w piątek o godz. 18.30.

- Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w piątek od godz. 8.00.

- w sobotę w zabytkowym kościele zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.00; natomiast  członków róż różańcowych zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

  • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  • Nawiedzenie świętej Elżbiety
  • Narodzenie Pana Jezusa
  • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
  • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).