Podsumowanie Konkursu Biblijnego 2017-05-07

Dzieło Biblijne Diecezji Rzeszowskiej zaproponowało w tym roku szkolnym dla dzieci szkół podstawowych konkurs biblijny pt. „Idźcie i głoście”. Uczniowie klas I-III mieli do przygotowania pracę plastyczną na jeden z 5 tematów:

1. a) Powołanie pierwszych uczniów (Mk 1,16-20)
  2. b) Przypowieść o siewcy (Mk 4,1-20)
  3. c) Rozesłanie Dwunastu (Mk 6,7-13)
  4. d) Uboga wdowa (Mk 12,41-44)
  5. e) Ostatni nakaz (Mk 16,5-18).

Z kolei na klasy IV-VI czekał test znajomości Ewangelii wg św. Marka.

W konkursie plastycznym wzięło udział 8 uczniów. W etapie szkolnym I miejsce zajęła praca Mileny Mycek, II miejsce – Aleksandry Marut, III miejsce – Kacpra Zagroby. Spośród wykonanych prac, rysunek uczennicy klasy III A – Aleksandry Marut – zakwalifikowało się na finałową wystawę w Rzeszowie.

W konkursie wiedzy I miejsce w szkole w Cmolasie zajęli ex aequo Michał Mikoś i Michał Lubera, a III miejsce – Damian Szczepanek. Ponadto ze szkoły w Hadykówce do dalszego etapu przeszła uczennica klasy VI – Kinga Rząsa. Żadnemu jednak z uczniów nie udało się zakwalifikować do finału diecezjalnego.

Mimo to, z dumą patrzymy na młodych pasjonatów Pisma Świętego.