Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Podsumowanie Konkursu Biblijnego 2017-05-07

Dzieło Biblijne Diecezji Rzeszowskiej zaproponowało w tym roku szkolnym dla dzieci szkół podstawowych konkurs biblijny pt. „Idźcie i głoście”. Uczniowie klas I-III mieli do przygotowania pracę plastyczną na jeden z 5 tematów:

  1. a) Powołanie pierwszych uczniów (Mk 1,16-20)
  2. b) Przypowieść o siewcy (Mk 4,1-20)
  3. c) Rozesłanie Dwunastu (Mk 6,7-13)
  4. d) Uboga wdowa (Mk 12,41-44)
  5. e) Ostatni nakaz (Mk 16,5-18).

Z kolei na klasy IV-VI czekał test znajomości Ewangelii wg św. Marka.

W konkursie plastycznym wzięło udział 8 uczniów. W etapie szkolnym I miejsce zajęła praca Mileny Mycek, II miejsce – Aleksandry Marut, III miejsce – Kacpra Zagroby. Spośród wykonanych prac, rysunek uczennicy klasy III A – Aleksandry Marut – zakwalifikowało się na finałową wystawę w Rzeszowie.

W konkursie wiedzy I miejsce w szkole w Cmolasie zajęli ex aequo Michał Mikoś i Michał Lubera, a III miejsce – Damian Szczepanek. Ponadto ze szkoły w Hadykówce do dalszego etapu przeszła uczennica klasy VI – Kinga Rząsa. Żadnemu jednak z uczniów nie udało się zakwalifikować do finału diecezjalnego.

Mimo to, z dumą patrzymy na młodych pasjonatów Pisma Świętego.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

  • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  • Nawiedzenie świętej Elżbiety
  • Narodzenie Pana Jezusa
  • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
  • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).