Obchody 25-lecia Caritas diecezji rzeszowskiej 2017-05-06

Dnia 6 maja 2017r. odbyły się obchody 25-lecia działalności Caritas diecezji rzeszowskiej. Uroczystość składała się z dwóch części. Pierwsza rozpoczęła się o godz.10.00 uroczystą dziękczynną Mszą świętą w kościele Farnym w Rzeszowie, której przewodniczył biskup ordynariusz Jan Wątroba, z udziałem biskupa pomocniczego Edwarda Białogłowskiego, biskupa seniora Kazimierza Górnego, oraz wielu księży współcelebrujących reprezentujących swoje parafie. Obecny był również proboszcz naszej parafii ks. Michał Bator. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele władz miasta Rzeszowa, samorządowcy, poczty sztandarowe reprezentujące różne organizacje i instytucje, szkolne koła Caritas, przedstawiciele Domów Pomocy Społecznej z całej diecezji wraz z podopiecznymi, w tym obecni byli przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej z Cmolasu. Homilię wygłosił bp ordynariusz Jan Wątroba, mówiąc o historii działalności Caritas, a także dziękując za zaangażowanie członków tej instytucji charytatywnej.

Po Mszy św. delegacje, poczty sztandarowe oraz pozostali uczestnicy udali się do Filharmonii Rzeszowskiej, gdzie rozpoczęła się druga część obchodów srebrnego jubileuszu. Na wstępie odśpiewano hymn Caritasu, po czym głos zabrał dyrektor Caritas diecezji rzeszowskiej ks. Stanisław Słowik, który sprawuje tę funkcję od początku powstania do chwili obecnej, relacjonując działalność Caritasu, w szczególności ostatnie wydarzenia. Następnie odbyły się liczne wystąpienia przedstawicieli władz samorządowych miasta Rzeszów, zaproszonych gości, którzy złożyli podziękowania za dotychczasową działalność, z życzeniami na dalszą owocną pracę dyrektorowi Caritas ks. Stanisławowi Słowikowi oraz jego współpracownikom. Nie zabrakło słów uznania podziękowania, gratulacji i życzeń dla biskupa ordynariusza Jana Wątroby, oraz dla biskupa seniora Kazimierza Górnego, który był założycielem Caritas Rzeszów.

Na uwagę zasługuje fakt obecności na obchodach jubileuszowych dyrektora Caritas Polska ks.Mariana Subocz, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że Caritas w Rzeszowie jest jedną z najbardziej aktywnie działającą organizacją w skali naszego kraju.Kolejnym ważnym wydarzeniem było wręczenie statuetek „Miłosiernego Samarytanina” dla osób i instytucji najbardziej zasłużonych w działalności Caritasu.Całość obchodów srebrnego jubileuszu zwieńczyło wystąpienie Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, podczas którego można było posłuchać utworów operowych, czy pieśni patriotycznych.                                                                                          Całość obchodów srebrnego jubileuszu Caritas diecezji rzeszowskiej zakończyło błogosławieństwo biskupa ordynariusza Jana Wątroby oraz poczęstunek dla uczestników wydarzeń. Obchody 25-lecia działalności Caritas były obfite w przeżycia duchowe, a także artystyczne.

Uczestniczka uroczystości jubileuszowych